Армування фундаменту: вибираємо арматуру

Арматура це сорт металопрокату, який використовується для створення армованого каркаса залізобетонних конструкцій, в тому числі і для армування фундаментів, завдяки чому він стає стійким до навантажень на стиск, розтяг і вигин, що виникають в результаті дії різноспрямованих сил від ваги будинку і сил морозного обдимання.

На сайте https://stalintex.ru/catalog/armatura/a500s.html вы можете купить арматуру по выгодной цене.

Для армування фундаменту використовують будівельну арматуру класу AI і A-III різного діаметру:

клас AI (А1) (монтажна або розподільна арматура) - поперечний переріз постійне кругле, поверхня - гладка; має менше зчеплення з бетоном , тому використовується в частинах фундаменту, які відчувають менше навантаження; служить для будівництва арматурного каркаса. При створенні армованого каркаса для стрічкового фундаменту , використовується для вертикального і поперечного армування;

клас A-III (А3) (робоча арматура) - виготовляється з високоякісної арматурної сталі, а також з легованої сталі, що має підвищену міцність і корозійну стійкість, знижену крихкість; має змінне поперечний переріз - ребриста поверхня. Малюнок профілю може бути серповидний і кільцевої. Арматура з серповидним профілем більш стійка до розривних навантажень, її застосовують в тонкостінних конструкціях. Арматура з кільцевих профілем застосовується для масивних залізобетонних конструкцій, так як має більше зчеплення з бетоном. Арматура класу А3 використовується в місцях, що зазнають навантаження, що розтягують, і приймає ці навантаження на себе, тому має більший, в порівнянні з монтажною арматурою, діаметр.

У фундаментах під невеликими будинками вагою не більше 50 тонн використовується робоча арматура діаметром 8 мм - 10 мм, монтажна - 6 мм. Для будинків з великою вагою використовується арматура діаметром 12 мм - 14 мм.

Арматура виготовляється у вигляді прутків або в бухтах. При діаметрі 6 мм - 10 мм можливі обидва варіанти. Більш товста будівельна арматура проводиться тільки у вигляді прутків. Стандартні прути мають довжину 6 м, 9 м, 11,7 м. Вартість арматури вказується за тонну і складає понад 25 000 рублів.

Арматуру в каркас з'єднують двома способами:

зварювання - рекомендована для арматури з НЕ вуглецевих марок сталі, так як зварений шов при зварюванні вуглецевої сталі - крихкий;

в'язка арматури в'язанням дротом - для будь-якої арматури, може бути виконана самостійно.

Похожие статьи:

  1. Будівництво Лазні Поетапно Фото
  2. Армирование фундамента. Недвижимость в Испании.
  3. Правила установки пральної машини
  4. Фарбування спальні, кольори й відтінки