Баня - основні моменти, які потрібно знати

 До лазні можна ставитися по-різному: хтось без лазні не представляє нормального миття і вважає найкращими ліками від багатьох хвороб, а інший, як у відомому фільмі, заперечить: «Навіщо йому лазня? У нього ж є ванна! » У любителів попаритися, така фраза викликає в кращому випадку, посмішку ... Дійсно, навіщо порівнювати, принципово різні речі?

Мы поможем вам выбрать модный маникюр, который будет сочетаться с любым стилем одежды.

Баня - це особливий ритуал, завдяки якому очищається не тільки тіло, але і приходить в рівновагу внутрішній стан людини. Про користь лазні написані тонни книг, але дана стаття не про це. Ми спробували полегшити задачу для тих, кому вже нічого не потрібно доводити, вони і самі із задоволенням розкажуть, що це таке - БАНЯ! І, хоча, баня для всіх любителів означає, перш за все, ПРОЦЕС, кожен розуміє важливість правильної організації для цього ритуалу, площі.

Ні для кого не секрет, що лазні бувають різними: росіянами, турецькими, японськими, фінськими ... Відмінності ці полягають, перш за все, від принципу нагріву приміщення.

Російська лазня передбачає наявність дуже вологого повітря (пара). Пар осідає на тілі людини у вигляді крапельок води, тим самим, нагріваючи його, розширюючи пори і збільшуючи швидкість кровообігу, а допомагає посилити процес - банний віник. У парній, пар отримують за рахунок подачі води на розжарені камені.

Прийнято вважати, що основна відмінність російської лазні від фінської - це вологість парилки. Різні джерела наводять різні пояснення цього питання. Вікіпедія, наприклад, вважає, що російська і фінська лазні мають спільне коріння і принципово не відрізняються один від одного. Сухі сауни цілеспрямовані на меншу вологість і більш високу температуру. Любителі вологого повітря, підливають воду на камені і зволожують стіни. Процес зволоження тіла при цьому відбувається дуже швидко. У фінській бані, потрібно посидіти, погрітися і, тим самим, зволожити природним шляхом потовиділення. Прихильники сухої сауни добре переносять високу температуру і погано вологість повітря. Загалом, сучасні парні можна регулювати, як під російську баню, так і під фінську, не змінюючи принципів облаштування.

Коріння турецької (східної) лазні або, як прийнято називати хамама( «Хам» - спека по-арабськи), беруть свій початок від римських лазень. Чому цей напрямок стало дуже модним в сучасний час, пояснює факт колоритного, особливого дизайну, який не йде в розріз «райського насолоди». Хаммами завжди були розкішно оздоблені, а іноді під їх організацію виділялися старі храми. Ось де баня ототожнювалася зі святим місцем! Хаммам дуже підходить для тих, кому некомфортні високі температури (30-55 градусів). Однак, підігріті кам'яні лежаки, дозволяють добре розкритися порам і прогрітися тілу. Не випадково, турецька лазня лікує простудні захворювання і болю м'язів, викликані переохолодженням. У Туреччині, банні процедури починаються з недовгого прогрівання, потім, банщики рясно намилюють тіло і готують його для пілінгу, поперемінно обливаючи водою контрастних температур. Обов'язковою процедурою повинен бути масаж з ароматизованими маслами - в сімейній лазні, подружжю варто домовитися :) В даний час, в хаммаме (парної) нагріваються стіни і підлогу, а вологе повітря нагнітається за допомогою парогенератора. Особливе значення для організації хамама має запрошення фахівців з даного питання, які врахують всі технічні моменти, включаючивентиляцію в приміщенні.

Японська лазня передбачає відпарювання в дуже гарячій воді (55-60 градусів). Над чашами для таких процедур, варто дуже густа пара і люди, які сидять в ній, навіть можуть не бачити один одного. Стіни парної бажано обробити каменем. У домашніх лазнях зазвичай в якості чаші використовують дерев'яні бочки.

Але не тільки технологія «банної миття» відрізняє одну баню від іншої. Кожна лазня має свій, виключно традиційний дизайн - як відображення побуту і культури народу, яку вона представляє. Крім цього, лазня може бути поставлена, як на території ділянки в якості самостійної споруди, так і розташуватися в основному будинку. І в тому, і іншому варіанті, є свої переваги. Причому, деякі плюси для одного любителя попаритися, можуть виступити мінусами для іншого. Тут, нехай кожен вибирає сам для себе.

Похожие статьи:

  1. Навіщо головному лікарю потрібен маркетинг
  2. Сантехніка від провідних виробників
  3. Як зробити ремонт ванної кімнати