Баня взимку - користь для тіла

Загартовування в лазні - особливості та нюанси

Загартовування в лазні взимку - це тренування терморегуляторних процесів організму людини. При таких тренуваннях організм стає стійким до перегріву і переохолодження. Якщо ви нерегулярно відвідуєте парну, з загартовуванням в лазні не варто ризикувати. У сауні тіло розпарюється, віддає тепло навколишньому середовищу, судини розширюються.

Вас ждут Сочные женщины на нашем сайте в любое удобное для вас время.

При попаданні на свіже морозне повітря судини різко звужуються, організм отримує в хорошому сенсі «струс». Отже, коли в звичайному житті людина потрапляє після тепла в холод, для його організму - це норма, і немає ризику розвитку простудних захворювань.

Якщо ж організм не «натренований», не потрібно прирікати його на такий радикальний перепад високих і низьких температур. Заходьте в режим загартовування поступово, і краще за все починати з літнього сезону, регулярно відвідуючи лазню або сауну.

Ось декілька порад від банних експертів щодо правильного загартовування в парній:

починайте з обливання теплою водою після виходу з парилки;

після обливання теплою водою можна прийняти прохолодний душ;

практикуйте невеликі температурні перепади, щоб організм звикав до них поступово;

далі можна поступово переходити до загартовування на свіжому повітрі. Наприклад, вийти з баньки на вулицю і постояти кілька секунд на снігу (але при цьому тепло одягнутися);

вищий пілотаж - занурення в ополонку і обтирання снігом після російської лазні. У теплий сезон можна практикувати обтирання холодним рушником;

в ополонці або при обтиранні снігом важливо рухатися - загартовування завжди має супроводжуватися фізичною активністю;

починайте загартовуватися в лазні під керівництвом людини, яка знає толк в процедурі.

Не забувайте про те, що загартовування в сауні повинно бути регулярним. Якщо вибрали такий формат відпочинку, дотримуйтесь періодичність - мінімум один раз в тиждень. А підтримувати процес звикання організму до перепадів температур можна і вдома, практикуючи контрастний душ.

Переваги лазні взимку

Регулярне відвідування парної в зимову пору року сприяє ефективному очищенню органів дихання, нормалізації кровообігу, активізації обмінних процесів організму. Імунітет стає більш витривалим до вірусних та інших захворювань, не кажучи вже про приємне спілкуванні і хорошою розрядці в лазні.

Головний показник ефективності лазні взимку - це ваше самопочуття. Якщо після парної і загартовування ви відчуваєте прилив сил і енергії, краще спите, рідше хворієте, ви - на правильному шляху.

Похожие статьи:

  1. ​Шкода і користь суші
  2. Ходова частину автомобіля
  3. Маятникові скляні двері
  4. ​Баня из клееного бруса