Будуємо каркас лазніДля того, що б побудувати дерев'яний каркас, необхідна велика кількість будівельного матеріалу, а саме дерев'яних колод. Порода дерева може бути різноманітною, від звичайної сосни до сибірської модрини. Хоча перевага все-таки віддають хвойним породам. Ялинки з соснами і дешевше і практичніше. Більше того вони менше схильні до гниття. При цьому діаметр стовбурів повинен бути не менше двадцяти трьох сантиметрів, а самі дерева - прямими і рівними.

На самому початку на поверхню бетонного фундамента ФБС укладається гідроізоляція і перші бруси кріпляться за допомогою анкерних болтів. Цей етап будівництва для кожного виду дерев'яного каркаса буде ідентичним. При проведенні робіт слід приділяти особливу увагу всім діагоналях і горизонтальним рівням. Перекосів і значних відхилень біля стін лазні бути не повинно.

Після придбання колод, їх необхідно очистити від кори. Цей процес називається обкорування. Завдяки цьому, в хатинці НЕ заведуться незвані гості - комахи-шкідники. Робота не курна, але дуже втомлива. До того ж це одне з основних правил при будівництві з дерева. Очищати кору можна вручну, за допомогою столярних інструментів, а можна і за допомогою спеціальних пристосувань. З'єднуються колоди між собою в "чашку". Робиться спеціальні пропив, яким колода укладається на інше колоду і не скочується з нього. Якщо вирівняти колоди і точно робити все пропили, то колоди ложаться один на одного точно і без щілин.

Дерев'яний каркас з клеєного бруса відрізняється від укладання колод тим, що брус поставляється вже готовий і не вимагає будь-якої обробки. Єдине, що потрібно - це відрізати необхідну довжину бруса і щільно укласти його на попередній. Спеціальні замки дозволяють щільно укладатися брусів і не давати в майбутньому усадки по висоті. Бруси можуть бути попередньо оброблені спеціальними просочувальними матеріалами для для захисту деревини від вологи, цвілі і комах. Це має захистити дерев'яні стіни лазні від надмірної вологи і продовжити термін служби всієї будови.

Монтаж клеєного бруса в стіни нагадує збірку конструктора. Кожні п'ять рядів необхідно опроверять за допомогою нівеліра. Після укладання брусів, проводиться додаткове проконопачування кутів замку. При будівництві стін для лазні з бруса, брус може виконуватися з різних порід деревини. Нижні шари можуть бути виконані наприклад з модрини, а верхні - з хвойних порід.

Ще одним способом укладання дерев'яного каркаса з дерев'яних брусів є спосіб укладання замком ластівчин хвіст. Цей спосіб являє собою укладку дерев'яних квадратних брусів з додатковим утеплювачем в сполучному замку, який після монтажу стін із брусів нагадує обриси ластівчин хвіст.

Похожие статьи:

  1. Будівництво Дачних Бань
  2. Будинки з колод
  3. Будівництво зрубу лазні
  4. Будинок з піноблоків