Гратчастий настил ​в сучасному будівництві.

Серед усього асортименту будівельних матеріалів, за допомогою яких ведуться роботи на сучасному рівні в промисловому, цивільному і галузевому будівництві, гратчастий настил (ніздрюваті грати) займає особливе місце. Саме гратчастий настил має всі необхідні характеристики, які важливі при виборі будівельних матеріалів спеціального призначення, а саме:

оптимальна легкість матеріалу при високих навантаженнях,

висока надійність і безпеку конструкції,

легкість монтажу і демонтажу,

можливість запобігання ковзання (в версії настилу з зубами протиковзання),

естетика виконання,

додаткова безпека за рахунок виготовлення решіток з елементами у вигляді рантів, бордюрів, бічних планок.

Вашему вниманию представлена качественная базальтовая плитка приобрести, которую Вы можете по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Володіючи унікальними характеристиками гратчастий настил все частіше можна зустріти в цивільному будівництві якості пішохідних містків, тротуарів, в оформленні вхідних груп будинків.

У промисловому і галузевому будівництві гратчастий настил застосовується у вигляді очисних зон, промислових платформ, майданчиків, складських і транспортних терміналів, а також в якості елементів конструкцій комунікаційних трас, каналів і непешеходних зон з навантаженням до 30 тонн.

У проектах по вдосконаленню парків та історичних пам'яток міста так само не обійтися без застосування гратчастого настилу. Сьогодні, завдяки високій естетиці виконання пористих решіток і їх унікальних характеристик, настил використовується в якості декоративного матеріалу, а саме в оформлення фасадів будівель , міських насаджень, фонтанів , декоративних стель і огорож .

Товари різні підрозділяється на 2 види - пресований  і зварений настил , які розрізняються між собою методом виготовлення, естетикою виконання і ваговими параметрами.

Вибір гратчастого настилу і його типорозміру грунтується на визначенні осередку (кроку) і розміру несучої смуги. Це можна зробити 2-ма способами:

1. Відповідно до таблиць навантаження на основі вихідних даних:

розрахункове навантаження,

величина прольоту по балках несучої конструкції,

допустимий прогин настилу на заданому прольоті.

2. Визначення за таблицями навантажень величини необхідного прольоту між несучими балками для настилу до вибраного значення осередку й висоти несучої смуги.

Після затвердження проекту інженери-конструктори починають розробку розділу КМ і КМД, де вказуються схеми розташування металоконструкцій, детальна розкладка і монтажна схема елементів настилу.

У розділі КМ задається орієнтація несучої смуги настилу в напрямку менші за розміром прольоту між опорними балками. На стадії розробки КМД покриття майданчиків розбивається на відправні марки відповідно до призначеного в розділі КМ типорозміром по осередку, несучої смузі і напрямком несучої смуги.

Відправні марки задаються габаритними розмірами:

по довжині (в напрямку несучої смуги) величиною, що забезпечує опору на несучі балки;

по ширині кратною кроку несучих смуг, але не більш як 1000 мм.

На розміщеному нижче малюнку схематично показаний приклад укладання і кріплення гратчастого настилу. Стандартно настили кріпляться за допомогою металевих притискних скоб і болтів М8 з різьбленням за допомогою гайки з гальванічно оцинкованої поверхнею.

Похожие статьи:

  1. Ідеї мінімалізму в сучасному дизайні
  2. ​Як продати ділянку під будівництво?
  3. Застосування скла в будівництві
  4. Будинок під сучасною охороною
  5. Сучасний стиль в дизайні спальні