Клумба - головна прикраса присадибної ділянки

За допомогою різноманітних клумб можна не тільки створити гарну присадибну ділянку, а також можна візуально з'єднати всі деталі ландшафтного дизайну в цілісну картинку. Різні за зовнішнім виглядом клумби здатні наповнити присадибну ділянку атмосферою витонченості й романтичності.

Як грамотно оформити клумбу?

Допомогти грамотно оформити клумби може фахівець з області ландшафтного дизайну, хоча це не складно зробити і власними руками. Потрібно тільки знати й застосовувати деякі прийоми і особливості грамотного оформлення таких квітників.

Потрібно обов'язково пам'ятати, що для гармонійного виду присадибної території, слід створити поєднання між основними елементами ландшафтного дизайну території. Так як клумби є найважливішими складовими привабливої ділянки, вибирати рослини потрібно дуже серйозно і продумано. Безглузде насадження різних рослин не буде клумбою і не зможе вдало прикрасити територію, до того ж такий квітковий хаос може значно погіршити загальний гармонійний вигляд всієї ділянки.

Для того, щоб квітник цілісно і привабливо виглядав, його потрібно оформляти за принципом багатоярусності. У середині клумби висаджують самі високорослі рослини, а потім з кожним ярусом довжина рослин повинна плавно йти на спад. Таким чином, зовнішній край клумби повинен бути засаджений найбільш низькорослими або навіть грунтопокривними рослинами.

У середині клумби потрібно садити квітучі рослини, які будуть акцентом і стануть привертати до себе основну увагу. Таким чином, можна оформляти клумби різного розміру, форми і висоти. Рослини теж слід підбирати різних забарвлень, форм і сезонів цвітіння.

Догляд за клумбою

Для довгого цвітіння клумби, вона потребує своєчасного і ретельного догляду. Обов'язково вчасно клумбу зволожувати, підгодовувати грунт, розпушувати грунт, прибирати бур'яни і відцвілі стебла рослин. По зовнішньому краю клумбу можна захистити за допомогою декоративного каменю, який без зусиль можна придбати в найближчому магазині будівельних матеріалів.

Використовуючи клумби в якості прикраси ландшафтного дизайну, їх необхідно створювати різних форм, видів і кольорів. Грамотно і красиво оформлені клумби здатні приховати деякі вади ландшафтного дизайну. Головне, щоб зовнішній вигляд квітника, поєднувався з обраним стилем присадибної ділянки.

Похожие статьи:

  1. Квіти та інші рослини в оформленні ділянки
  2. Сайдинг з дерева: переваги й недоліки
  3. Альпійська гірка на присадибній ділянці
  4. Кухні, виготовлені з натуральної деревини