Слив для бани. Бур, шнек.

Будівництво лазні на власній ділянці – це перше, про що починає замислюватися більшість людей, тільки що завершили будівництво будинку. І це правильна думка, адже лазня є відмінним способом розслабитися і відновити сили, не кажучи вже про суто гігієнічному ефекті.

 Компания Tris производит и ремонтирует инструменты для вертикального и горизонтального бурения, на официальном сайте компании вы можете заказать бур шнек или воспользоваться сервисом по ремонту данного оборудования.


Перш, ніж починати серйозно обмірковувати різні варіанти будівництва, ми б рекомендували вам подумати про те, як буде організовано злив води з лазні. Практика показує, що багато починають хвилюватися з цього приводу, тільки коли зруб лазні вже стоїть, і що з ним робити не зовсім зрозуміло, так як вода з неї розливається по всьому двору.

Навіть без особливих роздумів, очевидно, що лазня – це місце, де буде багато води. Цілком логічно припустити, що для нормальної експлуатації, необхідно облаштувати систему зливу, яка буде відводити використану воду подалі від тих місць, де її присутність небажана.

Для тих, хто любить прості рішення, розповімо, що станеться, якщо вода з лазні буде просто зливатися в підпільне простір. Природно, вона буде накопичуватися в грунті, результатом чого стане:

постійний важкий запах;
вогкість і цвіль (що особливо негативно позначиться на дерев'яних лазнях);
руйнування верхнього шару ґрунту, та виникнення ризику просідання або навіть обвалення лазні.
Що слід взяти до уваги, коли розробляється злив для лазні?

Частота використання з урахуванням кількості осіб. Виходячи з цього показника, визначається потужність системи зливу (наприклад, об'єм зливної ями).
Склад і стан грунту в місці установки лазні, а так само рівень залягання грунтових вод. Дані фактори впливають на конструкційні особливості системи зливу: необхідність укріплень, оптимальна глибина зливної ями і т. д.
Існує кілька методів, як організувати злив води з лазні:

дренажна система;
автономна система;
зливна яма.
Так як останній варіант являє собою оптимальне поєднання «робота – результат», про нього і поговоримо більш докладно.

Зливна яма може бути облаштована тільки у випадку достатньо глибокого залягання ґрунтових вод, інакше вона, у більшою мірою, буде наповнюватися підземними водами, ніж стоками з лазні.

Технологія приблизно така:

На відстані близько 3-х метрів від лазні необхідно вирити яму, обсяг якої буде (приблизно) відповідати передбачуваному максимального об'єму стоку. Зазвичай, такі ями роблять квадратними зі стороною в 1 м.
При роботі на сипких грунтах, стінки ями необхідно зміцнити, щоб запобігти осипання. Для цього можна використовувати дошки, шифер, цегла, бетонні кільця і т. д. На більш надійних грунтах, стіни ями зміцнювати не обов'язково, хоча, все одно, бажано.
Безпосередньо відвід води їх лазні так само може бути організований по-різному. Оптимальний варіант – пустити стік в трубу. Проте можна використовувати і власноруч виритий канал, дно якого слід покрити гідроізолюючим матеріалом, щоб вода не просочувалася в грунт по дорозі до ями.
Важливим моментом є організація стоку в самій лазні. Подумати над цим питанням доцільно в момент проектування. Якщо ви купуєте готовий проект або зруб, то слід задати продавцям питання щодо вирішення цієї проблеми. Найбільш простим варіантом є похилий підлогу. По ньому вода буде стікати в одну сторону (а краще – в кут), звідки її легко направити в канал або трубу, що ведуть до зливний ямі.

Похожие статьи:

  1. Догляд за газоном.
  2. Правильний вибір штор
  3. Як вибрати змішувач