Вибираємо екологічні і безпечні матеріали для внутрішньої обробки лазні

У сфері будівництва лазень , як і в приватному будівництві взагалі, щорічно з'являються нові матеріали, які дозволяють повністю усунути проблеми, ще кілька років тому здавалися нерозв'язними. При цьому захисники традиційних банних цінностей вважають, що при будівництві лазні варто керуватися досвідом попередніх поколінь. Однак сучасна лазня давно вже не тільки старомодний зруб, і прихильники інновацій впевнені, що парну можна створити навіть у квартирі.

На сайте голые мулатки в отличном качестве на фото вы сможете посмотреть в любое время.

Як будували лазні раніше

Якщо поїхати у віддалене село, де стоять будинки, побудовані представниками старших поколінь, можна виявити цікаву закономірність: старі житлові будинки віком від 50 років і більше побудовані з колод хвойних порід, а стоять поруч з ними лазні найчастіше зроблені з осикових.

Вибір саме цих видів деревини не випадковий. Сосна і ялина - традиційний для наших широт будівельний ліс. Саме доступністю сосни і ялини пояснюється велика кількість будинків з деревини хвойних порід.

Але сьогодні їх вибирають все менше, і головна причина - слабка пристосованість хвойних порід до високої вологості. Сосна і ялина схильні до гниття, хоча сосна серед них вважається більш стійкою. Деревина їли більше пухка і тому краще набирає вологу. У зв'язку з цим зруб з сосни і ялини потрібно обов'язково просушувати після банних процедур, а деревину - захищати спеціальними просоченнями.

Деревину хвойних порід також відрізняє висока смолистість. У хвойних породах вміст смоли коливається в межах від 0,8 до 25% і для сосни становить від 10 до 15%. Для порівняння, вміст смоли в деревині листяних порід від 0,7 до 3%, і для осики цей параметр становить 1,8%. На практиці це означає, що під впливом високої температури смола розігрівається і стікає по стінах соснового зрубу, утворюючи характерні «сльози». Сильний запах соснової і ялинової смоли може бути абсолютно неприйнятний для людей з алергією.

За сукупністю цих причин стає зрозуміло, чому наші предки вибирали для лазні осику. Крім поширеності, невисокою смолистости і відсутності сильного запаху, осика має ряд особливостей. Цей вид деревини практично не вбирає вологу, а при висиханні не тріскається і не жолобиться - саме тому в селах осику вибирали для побудови колодязних зрубів. За стійкістю та стиранням осика порівнянна з деревиною дуба і модрини. Деревина осики досить добре зберігає тепло і не обпікає шкіру.

Які вимоги до деревини для лазні сьогодні

У 21 столітті зруб перестав бути найпоширенішим варіантом лазні, хоча і не втратив своїх переваг. Будівельні технології йдуть вперед, змінюються смаки домовласників, і далеко не кожному зруб здається доречним. Стиль інших будівель на ділянці може так сильно контрастувати зі зрубом, що для лазні доводиться вибирати інший дизайн . Вибір варіантів великий - від невеликого каркасного будиночка до крила кам'яного будинку. Нерідко фінську сауну або окрему невелику парну можна побачити і в квартирі.

Деревина перестала бути обов'язковою матеріалом для стін, це так. І все ж в банному справі у деревини як і раніше немає конкурентів.

Сучасна лазня - продукт змішування різних банних культур, щось середнє між турецькою, фінською та російською лазнею. Однак в будь-якій культурі деревина і кераміка, два найбільш екологічних матеріалу, залишаються головними в обробці банних інтер'єрів. Вони безпечні для здоров'я і приносять людині саме той комфорт, якого ми хочемо від приміщення, де миємося і відновлюємо сили.

Змішання культур змушує пред'являти до дерева досить суворі і різноманітні вимоги. Серед них можна виділити об'єктивні критерії, такі як низька токсичність, міцність, теплопровідність, стабільність кольору в умовах високої температури і вологості. Але є і вимоги, що залежать від індивідуальних переваг. Деревину підбирають за цілющими властивостями, по запаху, кольору і текстурі. Існують особливі види деревини, які відповідають усім цим вимогам відразу, - це канадський кедр і екзотичні види під назвою хемлок і абаші. Всі ці матеріали мають лише одним вагомим недоліком - вони досить дорогі. 

Похожие статьи:

  1. Вибираємо будівельну компанію для зведення будинку
  2. Стельові плитки - зручний матеріал для оздоблення стелі
  3. Вибір стоматологічної клініки: основні особливості
  4. Будівельні ліси - необхідність для будівельних компаній
  5. Планирование строительства банного сооружения: общие моменты