Водоспади та каскади на ділянці

Водоспади і каскади - чудова добавка до комфортного куточка для відпочинку на території вашої заміської ділянки. Зовсім вже не обов'язково запрошувати кваліфікованих фахівців для її влаштування.

Самостійно або за замовленням

Справитися з водними оздобами можна і самому, при цьому трохи докласти сили і фантазію для їх створення.

Чим відрізняються водоспади від каскадів? Під водоспадами передбачається вільне падіння водної маси. Каскад теж падіння тієї ж води, тільки уступами, або ступеневе опускання води.


Оригінальне падіння води додасть вашому затишному куточку особливий комфорт, адже всім відомо, що, дивлячись на воду, людина заспокоюється, що, в принципі, і необхідно людині в сучасному світі.

Необхідні матеріали для виготовлення водоспаду:

водонепроникна плівка або бетон;

герметик;

насос, до складу повинен входити накопичувальний резервуар. До вибору насоса треба підійти відповідально, необхідно вивчити паспорт купованого насоса для того, щоб його потужність була достатньою для підняття водної маси на ту висоту, яку ви запланували у водоспаді. Існують спеціальні насоси для водоспадів;

декоративні камені (галька різних розмірів, кварцовий плитняк і т. п.)

Інструкція по виконанню

Попередньо необхідно продумати наступне: конструкцію водоспаду, розміри ємності, в яку буде падати вода, висоту, з якої буде падати вода (близько одного метра).

Виберіть відповідний майданчик. На ній вирийте котлован розміром: ширина -1,5 м, довжина - 1,5 м, глибина - 0,5 м.

Котлован необхідно забетонувати або застелити поверхню водонепроникною плівкою, залежно від приготовленого матеріалу.

Коли бетон ще не застиг, постарайтеся швидше укласти раніше передбачені камені на дно, при застиганні камені зміцняться.

За допомогою каменів влаштувати з одного боку водоймища штучну височину, з якої і буде зриватися вода. Підвищення це треба задекорувати знову-таки тими ж каменями, які попередньо заготовлені. Тут ви можете задіяти всю свою фантазію. Камені закріплюються таким чином: необхідно приготувати вапняний розчин (пісок і вапняне тісто у співвідношенні 5: 1, маса досить густа), і скріпити ним камені.

На самій вершині підвищеного місця укласти камені таким чином, щоб вони трішки були вперед висунуті, щоб створювався ефект потоку.

На дні водойми встановити насос, з'єднайте його з височиною допомогою шланга. Шланг необхідно зафіксувати на самій вершині, щоб уникнути його від'єднання.

Підключити подачу води.

Похожие статьи:

  1. Кандидатська дисертація
  2. Виды дверей для бани и сауны
  3. Ходова частину автомобіля