​Як вибрати гіпсокартон для стін

Незважаючи на численний широкий ряд будматеріалів, гіпсокартон часто використовують для виробництва ремонтних робіт, а також в новому будівництві. Гіпсокартон приваблює своєю надійністю, робота з ним не вимагає яких-небудь спеціальних навичок, листи досить легкі, цінник прийнятний. Багато часу на монтаж листів гіпсокартону і різних елементів з нього не потрібно. При влаштуванні будівельних конструкцій із ГКЛ робота виконується з мінімальним шумом, та й будівельного сміття практично немає.

Воспользуйтесь сервисом instagram feed for joomla, чтобы привлечь новых клиентов и доказать, что Ваши товары действительо достойны всеобщего внимания.

Найбільш часто гіпсокартон застосовують для обшивки стін і стель, установки різних перегородок в житлових і офісних приміщеннях, де відсутня надмірна вологість. Лист гіпсокартону відрізняється хорошою міцністю, його монтаж проводити просто і зручно, і що немало важливо - екологічно чистий. У нашій статті ми допоможемо правильно вибрати гіпсокартон для стін.

Переваги та недоліки гіпсокартону

Для виробництва деяких ремонтних і будівельних робіт часто застосовують саме гіпсокартон по ряду його переваг перед іншими будівельними матеріалами.

Розглянемо їх більш детально:

 • Гіпсокартон чи не порушує природний мікроклімат в приміщеннях;
 • Універсальність застосування: арки, отвори, перегородки, стелю і стіни;
 • Хороша звукоізоляція;
 • Широкий спектр матеріалів для подальшої обробки;
 • Помірний цінник;
 • Досить легкий монтаж і виробництво складних будівельних елементів.
 • Гіпсокартон має і свої недоліки:
 • Недостатня стійкість до механічних пошкоджень;
 • Без додаткової вологоізоляції застосовувати в приміщеннях з високою вологістю не можна;
 • При розпилюванні і нарізці потрібно додатковий захист органів дихання для запобігання потрапляння гіпсового пилу.
 • різновиди гіпсокартону

  Листи гіпсокартону випускаються в декількох варіантах: звичайний, гіпсоволокнисті, вологостійкий, вогнестійкий, волого-вогнестійкий. Перш ніж приступати до роботи з гіпсокартоном необхідно вибрати підходящий варіант цього матеріалу.

  різновиди гіпсокартону

  Звичайний гіпсокартонний лист (ГКЛ) - можна використовувати для монтажу в приміщеннях, де нормальна вологість і немає необхідності в додатковій вогнезахисту. Цей варіант найбільш затребуваний. Захисне покриття (картон) сірого кольору і нанесена синя маркування на поверхню аркуша.

  Гіпсоволокнисті лист (ГВЛ) - це різновид гіпсокартону, такий лист не обклеюється картоном. Основа такого листа: гіпс, армований деревним волокном і різні спеціальні вогнестійкі добавки. ГВЛ використовується для аналогічних цілей, як і звичайний гіпсокартон, але такий лист відрізняється більшою стійкістю до вогню і значних перепадів температури, більш міцний, але цінник його вище. Такі листи можна залагоджувати на підлогу, а поверх його можна покривати лінолеумом, паркетом і керамічною плиткою.

  Вогнестійкий (ГКЛП) - такий різновид гіпсокартону застосовується в тих приміщеннях, де необхідна додаткова пожежна безпека. Такий гіпсокартон - ГКЛП, можна застосовувати для обшивки димоходів та камінів. До складу цього гіпсокартону включають скловолокно, яке охороняє від поширення вогню. Лист забарвлюється в рожевий або сірий колір і наноситься червона маркування.

  Вологостійкий (ГКЛВ) - використовується в приміщеннях, де передбачається підвищена вологість. Такі листи можна використовувати для обшивки стель в квартирах від запобігання від затоплення з верхніх квартир. До складу крім гіпсу включаються силіконові гранули і антигрибкові склади, зверху обклеюється імпрегнованим картоном, який більш стійкий до впливу вологи і більш стійкий до цвілі. Листи фарбуються в зелений колір, і наноситься синя маркування.

  Похожие статьи:

  1. ​Тендер и закупка, что это?
  2. ​Как выбрать кровать для спальни?
  3. Як вибрати халат для дому
  4. Як вибрати панелі для кухні
  5. ​Як знайти роботу в іншому місті