Живий «паркан»

Жива стіна - це композиція їз дерев або кущових рослин, які за своїм виглядом нагадують паркан. Для досягнення цього ефекту, їх необхідно максимально близько садити один до одного, щоб між ними неможливо було пройти.

Це дозволяє також захистити ділянку і приховати її від зовнішньої уваги. Також такий паркан відрізняється шумозахисними й очисними характеристиками.

Жива огорожа


Огорожа робиться з листяних або хвойних рослин. Ідеальним буде використання смородини, туї, ялиці, глоду, їли, бузку, тиса і т.д. Висота майбутнього «паркану» залежить від рослини. Якщо ж вона до одного метра, то це «живий» бордюр, а те що вище цієї позначки - стіна.

Формувати огорожу можна як вручну, так і залишити, щоб все росло вільно. Для першого випадку треба тричі на рік підрізати огорожу для того, щоб отримати чіткі форми, а в другому можна особливо не морочитися.

Найбільш популярні нині «дикі» живоплоти, які схожі на занедбані чагарники. За формою вона може нагадувати звичний паркан, а ще можна оформити в різних варіантах, як у вигляді геометричної фігури, так і у вигляді арки. Врахуйте, що у кожної рослини є свій термін висаджування. Наприклад, у травні ідеальним буде посадити чагарники в горщиках. І пам'ятайте, що при спеці й тривалій відсутності вологи необхідно їх поливати.

Фігурна огорожа

Якщо ви плануєте фігурну огорожу, то зупиніться на рослинах, які легко ріжуться секатором, а це самшит, ялина, тис, бук та липа. Ще як варіант, може використовуватися бузок. Він буде найбільш дешевим варіантом, а для тих, кому дозволяють фінанси, візьміть тис. До речі, його висота може доходити до 10 м.

Садівник, у якого за плечима чимало досвіду, може зробити рослинам будь-яку форму: куля, квадрат або трикутник. При відповідному догляді, їх контури будуть зберігатися довгі роки. Щоб створити таку огорожу, вам знадобиться чимало коштів, оскільки для цієї роботи потрібно викликати садівника, який і буде цим займатися.

Якщо ж  ви самі можете таке зробити, то зможете заощадити чимало грошей. Також «паркану» потрібен буде частий полив під час спеки, а при морозі - кожен день втоптувати грунт біля нього. Так, на формування огорожі треба в рази більше часу, ніж на вільно зростаючу. Не забувайте, що потім ваші нащадки зможуть нею милуватися довгі роки.

Похожие статьи:

  1. ​Семейное право
  2. Мотоблоки
  3. Будинки з колод
  4. Поклейка шпалер