Підбір кахлю для кухонного фартука

Хоч керамічна плитка і є найбільш оптимальним матеріалом для декорування кухні, проте кошти не завжди дозволяють укласти її на всі поверхні. Однак, така важлива частина стіни, як фартух, оформляється кахлем майже завжди, з огляду на її виключно важливу функціональну роль. Щоб підібрати найбільш підходящий матеріал для цього, важливо враховувати той факт, що фартух піддається додатковій дії високих температур, вологості, жирових випаровувань і т.п.

При підборі кахлю для кухонного фартуха важливо врахувати наступні критерії:

1. Розміри. Універсальний розмір плитки для кухонних фартухів - 10х10 см. Навіть кахель великих розмірів для цих цілей має відповідний розподіл, що імітують класичний розмір 10х10.

2. Характеристики. Унаслідок підвищеної експлуатаційного та термічного навантаження на поверхню фартуха, виробники матеріалу кахель даної лінійки роблять пористим, з подальшим глазуванням. Подібна керамічна плитка має товщину 3-4 мм. Також подібному матеріалу повідомляється додатковий захист від хімічного впливу, зважаючи на проведення частих помивок миючими засобами. На упаковку таких кахлів наносять спеціальне маркування «АА».

3. Дизайн. Крім функціональної ролі, фартух повинен добре вписуватися в загальний дизайн кухні, доповнюючи і прикрашаючи його. Найпростішим варіантом в цьому плані буде орієнтація на колір майбутніх шпалер або кухонних меблів. Ще один варіант - передбачити наявність кухонного елементу з таким же кольором. Дуже красиво виглядає, коли фартух в цьому відношенні резонує з фіранками, настінним панно або посудом. Також можна використовувати для цього кахель безпрограшного білого кольору, який являється універсальним для кухні. Для додаткового декорування білого кахлю часто використовуються наклейки вінілового типу. Їх дуже легко клеїти, і вони відмінно протистоять волозі: до того ж, при необхідності вони легко знімаються. Також дуже широко застосовується метод контрасту, головне, при цьому не створити колірний надлишок. Мозаїку теж можна застосувати для створення фартуха, тим більше, вона дає можливість приховувати деякі нерівності стін. При цьому укладання проводитися на індивідуальний розсуд, від створення малюнків до хаотичного розміщення.

4. Панно. Дуже оригінальний хід в оздобленні фартуха, головне при цьому домогтися поєднання його кольору з відтінком кухонних меблів. Сюжети вбудованих малюнків можуть бути самими різними, але зазвичай це щось, що перегукується з атмосферою приміщення.

Похожие статьи:

  1. Лазерная эпиляция ног в Минске
  2. Вибір плитки для ванної кімнати
  3. Вибір дерева для будівництва сауни
  4. Вибір автоматичних воріт