Рубка в обло

Це різновид кутового з'єднання колод, що використовується в основному при виготовленні, в'язці зрубів. Особливістю рубки в обло, цей спосіб ще називають рубкою в чашу, є 25-30см виліт колоди за місце з'єднання, що дає йому підвищену міцність, а так само надійний захист від атмосферних опадів. Є, звичайно, і свої «мінуси», той же перевитрата деревини, але цей метод не вимагає високої кваліфікації тесляра, тому новачкам осягати премудрості в'язки зрубів краще все ж з нього.

 Зайдя на сайт : http://www.betonexbuild.com/ вы можете ознакомится с услугами нашей компании, наши специалисты проконсультируют вас в строительстве дома или коттеджа.


Теорія рубки в обло.

Сутністю рубки в обло є виготовлення напівкруглої виїмки в нижньому колоді, повністю за формою копіювала півколо укладається в неї верхнього колоди, утримуючи його таким чином від зсуву і здійснюючи кутове з'єднання. Якщо виїмка рубається у верхньому брусі, то з'єднання називають зворотним чашею, причому вважається, що воно більш захищене від попадання вологи, вгору вода точно не затече.Розмітка чаші.

Для розмітки півкола чаші необхідно вжити верхнє колоду на точку з'єднання і за допомогою теслярській риси - можна використовувати будь-циркуль, скопіювати профіль колоди, причому з обох сторін. Ніжки риси розсовують на половину діаметра верхнього колоди і, переміщаючи по одній поверхні, отримують її профіль на інший. Новачкам можна рекомендувати використовувати гнучке лекало-півколо, прикладаючи яке можна і розмітити чашу, і контролювати процес її виготовлення.

Рубка чаші.

Для виїмки деревини напівкруглого профілю нам буде потрібно:

Ножівка або бензопила;
Широка плоска стамеска;
Широка напівкругла стамеска;
Круглий рашпіль;
Якщо ви ювелірно володієте сокирою, то він може замінити вам весь перерахований інструмент.
Не перетинаючи лінію розмітки, робимо поперечні пропили ножівкою або бензопилою, а потім плоскою стамескою складаємо деревину, отримуючи своєрідний зубчастий профіль. Ці зубці найкраще порівнювати напівкруглою стамескою, надаючи чаші правильну овальну форму. Вибравши чашу, накочується колоду і дивимося, наскільки воно добре вкладається в облаштовану «постіль», домагаючись рівномірного його прилягання по всьому периметру. Не забувайте, що кутове з'єднання утеплюється від продування клоччям, мохом або стрічковими утеплювачами, тому необхідно забезпечити місце і для нього.

Зворотна чаша рубається аналогічно, з різницею, що укладають її на нерухоме колоду.

Похожие статьи:

  1. Проект бани
  2. Басейн Амазонки
  3. Гаражні ворота
  4. Кухня - люкс
  5. Будинки з колод