Споруда Лазні з Колоди Своїми Руками

Зруб лазні з колоди - як звести якісну і довговічну споруду

Сруб бани из бревна – как возвести качественную и долговечную постройкуБаню зі зрубу - своїми руками? Легко - якщо робити все під чуйним керівництвом сайту Stroy-Banya.com: докладні фото-та відеоматеріали, покрокові інструкції, поради досвідчених майстрів - все для вас! У цій статті ми розкриємо всі секрети, як правильно вибирати ліс, чи потрібно сушити колоди і як слід закладати нижні вінці.Адже головне в будівництві лазні - це якість!

 

Перш ніж визначитися, що краще - зруби бань з бруса або з колоди, необхідно навчитися визначати якість лісу і правильно його заготовлювати.

 

Існує думка, що зимовий ліс для будівництва лазні набагато краще літнього.Мовляв, взимку в дереві природним чином зупиняється рух соку.А тому деревина в ньому не така волога, і тріщин дає менше. Оцилиндрованное бревно для строительства бани Насправді якраз через що зупинився соку, який так і залишився в колоді, зимовий зруб набагато важче за вагою, ніж річний, і вологість у ньому куди вище.Ще радянські вчені довели, що найбільша вологість в дереві - в листопаді-лютому, менша - в липні-серпні.

 

Якщо вже й торкатися питання вологості деревини, то більше значення має те, в який час доби вона рубілась.Так, вранці в заболоні вологість дорівнює 186%, рівно опівдні - 132%, а в сутінки - 150%.І це при тому, що влітку вологість заболоні може бути на цілих 50% нижче, ніж взимку.Тоді виникає справедливе питання: чому ж зруб для бань і будинків в Русі завжди возився тільки взимку? Все дуже просто: привезти ціле колоду на возі з конем - нереально, зробити це можна було тільки на санях.Та й у літню пору, як і у весняну та осінню справ у селах було по вуха. Как делать разметку паза Сьогодні ж світ про якість зимового лісу використовується тільки на руку будівельникам.

 

Якщо дивитися загалом, то для будівництва лазні можна замовляти і зимовий, і літній ліс - обидва гарні.

 

Не менш важливий регіон, де виріс ліс: чим він північніше, тим щільніше буде деревина - адже цьому сприяють умови таких російських областей.І кращим на сьогоднішній день вважається ліс з Псковської області - він найбільш довговічний, стійкий до гниття і майже не розтріскується.

 

Загалом же, зрозуміти, чи здоровий вибраний ліс, можна за такими ознаками, як червоточини, гниль і якість обробки.Ще одна важлива ознака якості - відсутність великої кількості сучків.Адже зруб лазні з липи і будь-якого іншого дерева робиться з певних відрізків колод і називається Комлєвим колодою.Починається він від кореня дерева і закінчується біля самої основи крони.А тому складається з самої щільної деревини, і у нього немає множинних вкраплень сучків.Якщо вам привезли на замовлення саме багаті на такі відростки колоди - вас обманюють.

Источник: stroy-banya.com

Возможно, вам понравится:

баня твинблок часть 1
баня твинблок часть 1

Похожие статьи:

  1. Будівництво Бань з Колоди Своїми Руками
  2. Споруда Лазні з Бруса Своїми Руками
  3. Будівництво Лазні з Блоків Своїми Руками
  4. Цегляна піч для лазні своїми руками
  5. Будівництво Лазні з піноблоків Своїми Руками