Види автономних систем каналізації

У будівництві заміських будинків дуже часто зустрічається ситуація, коли поруч немає центральної системи каналізації: альтернативним виходом при такому розкладі є використання автономних очисних споруд для стоків. Подібні споруди включають в себе спеціальні пристрої по збиранню, очищенню і утилізації продуктів життєдіяльності в обсягах до 5 м3 на добу.

На сегодняшний день каждый владелец загородного дома сталкивается с проблемой отсутствия центральной канализации. Поэтому автономная канализация для дачи будет отличным решением этой проблемы по довольно приемлемым ценам.

Найбільш поширеними типами автономних каналізацій є:

1. Вигрібна яма. Облаштовується у вигляді котловану з викладеними цеглою стінами (замість цегли може бути використовувані дошки або бетон). Зазвичай необхідний обсяг вигрібної ями вираховується по 0,5м3 Формулі / 1 людина. Ще одна формула - 300 літрів на добу на одну людину: підсумувавши всіх членів сім'ї, обчислюється необхідний обсяг вигрібної ями, який повинен відповідати тридобовій нормі. Зазвичай подібні каналізаційні системи призначені для періодичного очищення асенізатором, але в окремих випадках може бути обладнана вигрібна яма без дна: коли загальний обсяг стічних вод не перевищує 1м3 / добу, а відстань до ґрунтових вод і колодязя досить значна.

2. Переливні колодязі. У таку систему входять два бетонних колодязя, що мають з'єднання між собою з можливістю очищати орієнтовно 2 м3 стоків на добу. У першому колодязі, які мають щільне дно, відбувається відстоювання води, де тверді фекалії мають можливість осісти. В результаті цього відбувається процес поступового скупчування мулу, що потребує періодичного очищення. У другому колодязі відбувається інфільтрація стоків: наявності дна з щебінки сприяє більшій ефективності даного процесу. Рекомендована відстань від подібної системи до найближчого колодязя - 20 метрів, а до житлового будинку - не менше 5-ти метрів.

3. Септики. Являють собою механічні пристрої, які накопичують і очищають стічні води різного типу. Існують септики самих різних обсягів добової переробки відходів - від 0,3 до 26 м3. Матеріалом для їх виготовлення може виступати пластик, бетонні кільця, склопластик і т.п. Як правило, дана система включає в себе дві посудини, з обладнаним переливом між ними. Для прискорення процесу розкладання всередину системи вводяться спеціальні бактерії, які здійснюють свою життєдіяльність в умовах кисневої недостатності. Так як в процесі роботи септиків виділяються гази, в системі передбачена вентиляція.

4. Біологічна очистка. В принцип роботи системи закладено аеробне розкладання, що здійснюється шляхом стабільного перемішування відходів шляхом подачі повітря. Найчастіше подібні станції здатні переробляти від 1-го до 5-ти м3 відходів на добу. Доставка стоків до місця їх розкладання здійснюється за допомогою каналізаційних трубопроводів.

Похожие статьи:

  1. Вибираємо якісні міжкімнатні двері
  2. Водоспади та каскади на ділянці
  3. Вибір автоматичних воріт