Скамейки для бани своими руками

Лазневі процедури для багатьох з нас є справжнім ритуалом, який повинен дарувати не тільки позитивні емоції і бадьорість духу, але і комфорт.


Забезпечити комфорт в лазні неможливо, не облаштувавши в неї красиві лавки, ось про них і поговоримо в черговий нашій статті.

Если вы собрались приобрести сварочный аппарат то делайте это у нас. Посетив сайт : http://svarka.dp.ua/invertornoe-oborudovanie/invertory/ вы можете выбрать сварочный аппарат по доступной цене и в отличном качестве.
Розглянемо дещо детальніше, з яких порід деревини і як краще всього виготовити лавки для лазні своїми руками.

Підбираємо матеріал

Існує ряд вимог, яким повинна відповідати деревина. Це:

Висока щільність. Дерево не повинно розколюватися і розщеплюватися, залишаючи занози;
Низька теплопровідність. Відпочиває на лавці людина не повинен відчувати незручності від занадто гарячої поверхні;
Міцність. Нам потрібен матеріал, який буде витримувати підвищену вологість і високі температури.
Серед популярних в нашій країні порід дерев для цих цілей краще всього підійдуть дуб, липа і осика. Також допускається застосування клена, тополі та берези.

Липа вважається безперечним лідером в даному списку. Порода відрізняється міцністю, простотою обробки, світлим відтінком. Крім того, липова деревина володіє відмінним тонізуючим ефектом.

Осика по своїм властивостям трохи поступається липі, але зате виграє в ціні (з-за величезної поширеності осика коштує вдвічі дешевше). Саме тому в більшості лазень можна зустріти осикові лавки. Якщо говорити про недоліки, то це прихована гниль всередині. Дошки при зовнішньому огляді здаються цілком міцними, але у внутрішніх шарах вже зародилася гниль, з-за чого деревина руйнується.

Що стосується інших порід, то вони використовуються набагато рідше.

Окремо варто відзначити дерево абаши. Батьківщиною цього представника флори є Африка, і він - справжній чемпіон серед будматеріалів такого типу. Абаши володіє масою унікальних властивостей. Єдиний мінус - захмарна ціна. Африканське дерево поставляється в Росію в малих кількостях, а лавки для лазні своїми руками з нього просто не створюються, їх можна тільки замовити.

Лавки для лазні своїми руками. Процес виготовлення

Лавки знаходять своє застосування в мийці і парної лазні. Мінімальна ширина виробу становить 40 см, довжина - 150-180.

Лавки в парній створюють з 2-3 ступенів. Верхній щабель виготовляють таким чином, щоб на ній можна було зручно лежати хоча б одній людині. Оптимальна ширина цій частині лави дорівнює 90 див. Нижні щаблі призначені для сидіння, перший рівень повинен бути піднятий над підлогою на 20 сантиметрів. Верхній полиць має на 1,2 метра відстояти від стелі.

На першому етапі під щабель підбирається каркас. Він складається з спеціальних стійок і перемичок (горизонтальних) між ними. Відстань між стійками становить до 50 сантиметрів. Для виготовлення елементів каркаса вам знадобиться брус перетином 50*70 міліметрів.

Після цього встановлюються полиці, бокові частини ослонів зашивають. Для боковин і полків застосовуються дошки товщиною 2,5 і 4 см відповідно. Дошки кріплять з невеликими щілинами для вентиляції (максимальний розмір щілини - 10 мм). Між стіною і верхнім полком роблять зазор в 10 сантиметрів. Щоб виконати таке завдання досить встановити між полком і стіною дерев'яний кубик.

І кілька порад наостанок:

Всі частини конструкції необхідно ретельно відшліфувати, а закруглити кути;
З'єднання виконуються за допомогою дубових нагелів, які забиваються в просвердлені отвори;
Користуйтеся просоченням для лазень для захисту деревини. Так ваші лавки для лазні своїми руками будуть служити набагато довше. Ні в якому разі не застосовуйте традиційні засоби типу оліфи і лаку;
Лавка в мийному відділенні повинна бути міцною і стійкою.

Похожие статьи:

  1. Вентиляция в бане своими руками
  2. Как построить баню своими руками
  3. Печь для сауны своими руками