Вентиляция в бане своими руками

Облаштування лазні є цікавим, творчим процесом. Кожен господар намагається максимально облагородити приміщення такого типу, щоб перебувати в ньому було комфортно і приємно. Створення вентиляційної системи в парній є важливим етапом будівництва, від цього залежить не тільки якість проведення лазневих процедур, але і безпеку перебування в лазні.

  Если у вас есть камин или вы пользуетесь печным отоплением то мы рекомендуем вам топливные брикеты , это горючее вещество органического происхождения.


Вентиляція в лазні своїми руками може виконуватися різними методами, все залежить від типу будови і матеріалу, з якого воно зведено.

Якщо зруб правильний, то нижні вінці укладаються вільно. Крім того, в дерев'яній лазні зазвичай передбачається вікно, а вздовж одвірка обов'язково знайдеться пара-трійка щілин. В кінцевому підсумку повітря, хоч і в мінімальній кількості, все ж буде надходити в парну, а цього буде цілком достатньо для комфортного проведення двох-чотирьох чоловік. Такий варіант зустрічається найбільш часто, тому господарям не доводиться замислюватися про організацію додаткової системи вентиляції. Але як вчинити, якщо в лазні регулярно відпочиває велика компанія? А якщо будівля цегляна? Для якісної роботи парилки в такому випадку потрібно інтенсивний приплив повітря, інакше в майбутньому на вас чекає безліч неприємностей.

Відсутність вентиляції

Якщо вентиляційна система продумана неграмотно, це призводить до таких проблем:

зменшується строк експлуатації лазні. Вже через п'ять-шість років матеріал приходить в непридатність. Добре продумана система вентиляції дозволяє продовжити термін служби будівлі до 25 років;
шкода для організму. Концентрація чадного та вуглекислого газу під час процедур може різко збільшитися, а випаровування організмів тільки посилять негативний ефект. У кінцевому рахунку, люди не оздоровляться, а навпаки, погіршать стан;
неприємний запах. Навіть якщо лазня виготовлена з високоякісної деревини, нестача свіжого повітря, висока вологість і підвищені температури призведуть до появи неприємних запахів.
Вентиляція в лазні своїми руками. Особливості проведення
Технічно цей процес досить простий, вентиляція в лазні своїми руками може бути виконана кожним. Головне завдання - правильно підібрати схему і пристрій вентиляції.

Пам'ятайте, що вентиляційна система в парній робиться просто тільки у процесі зведення лазні. У конструкції робляться отвори, в яких на фінішному етапі будівництва можна буде встановити виходи і входи для повітря. Якщо ж лазня побудована давно, то обладнати в ній вентиляцію буде куди важче. Вам доведеться прорубувати отвори в обробці і стінах, а цей процес вже не такий простий і приємний.

На щастя, сьогодні на ринку є безліч інструментів, що дозволяють нарізати необхідні отвори за лічені години, при цьому немає різниці, яку мають товщину стіни.

Підбираємо схему

У Всесвітній Мережі є маса порад, як правильно обладнати вентиляцію. Важко зрозуміти, яка конкретно схема підходить під ваше приміщення. Ми зібрали ряд основних правил, якими слід керуватися поза залежністю від типу споруди.

Отже, приплив встановлюють біля печі ближче до підлоги. Таке розміщення вважається стандартним, Вступник в кімнату повітря буде швидко прогріватися і підніматися вгору вже розігрітим. Таким чином, ми отримаємо свіжий і гаряче повітря - ідеальний варіант для парної.

Що стосується витяжки, то її краще встановити під стелею, але з маленькою хитрістю. Зазвичай будівельники роблять один отвір під самою стелею. Таке рішення не оптимальний, тому що гаряче повітря швидко виходить з кімнати. Ми пропонуємо зробити конструкцію з 2 отворів, сполучених між собою трубою з гофри або коробом.

Похожие статьи:

  1. Крыша гаража своими руками
  2. Сруб бани своими руками
  3. Как построить баню своими руками
  4. Цегляна піч для лазні своїми руками
  5. Печь для сауны своими руками