Будівництво будинків з пінобетону
Були часи, коли такий універсальний матеріал, як бетон, використовувався в основному для спорудження бункерів та дзотів. Але пройшли роки, радикально змінилися технології, а разом з ними - вдачі і смаки людей. І сама назва "бетон" асоціюється вже не з масивними сірими брилами, а з побудованими за останнім словом будівельної науки сучасними будинками і котеджами.
Бигпикча это новости в фотографиях.
bigpicture.ru - Новости, которые мы заслужили.
Про таких красивих і надійних будинках ми і розповімо. Але перш - трохи загальних відомостей, без яких розповідь буде неповною.
Хорошого і поганого бетону не буває
Бетон може бути декількох видів: важким, полегшеним, легким, особливо легким, комірчастим. Основні інгредієнти - цемент, вода і пісок. Відрізняються "бетони" один від одного по наповнювачам і вазі. І в залежності від властивостей, які набувають в ході виробництва, - за призначенням. Важкий бетон йде на фундаменти і зведення в монолітному житловому будівництві, легкий і особливо легкий - застосовується для внутрішніх стін, перегородок. У будівельних нормах і правилах чітко вказано застосування бетону того чи іншого виду. Проектувальники користуються ними, коли розраховують навантаження для будівлі, яким би воно не було - маленьким або великим, і вирішують конструкторські задачі. Будівельникам залишається лише чітко слідувати документації. Тим часом, у виробничому арсеналі фірм і компаній, що спеціалізуються на заміському житловому будівництві, є так званий пінобетон, який використовується у всіх елементах і вузлах будинку - від фундаменту до покрівлі.
Це не пиво - без піни не можна
Пінобетон виходить в результаті змішування цементу, води, різного роду наповнювачів і піноутворювача. Його виготовляють як в стаціонарних умовах виробничого цеху, так і безпосередньо на будмайданчику, де за допомогою сучасного мобільного устаткування і технології можна отримати пінобетон заданої щільності. Він застосовується у вигляді блоків різних розмірів або рідким. Пінобетон високої щільності використовується при спорудженні фундаменту або поверхових перекриттів. Менш щільний матеріал служить для виготовлення збірних блоків і панелей перегородок в будівлях, для теплоізоляції підлог і дахів, а також - для заповнення пустот і звукоізоляції.
І все-таки, на чому зупинити свій вибір - на будівництві з пінобетонних блоків або зведенні каркасно-щитового будинку із застосуванням все того ж пінобетону, але вже не в твердому, а в рідкому вигляді? Думайте і вирішуйте самі! Наше завдання - дати вам об'єктивну картину того, що вийде в тому і в іншому випадку.
Хочете - кладіть, хочете - заливайте
Припустимо, ви надумали класти блоки. Відмінно! Ви легко і швидко "піднімете" стіни. На перекриття підуть залізобетонні плити, що вигідно з точки зору економії коштів і часу. До того ж в результаті виходить геометрично рівна поверхня, що дозволяє вести будь-які роботи.
Ну а якщо ви хочете жити в каркасно-щитовому будинку, побудованому за новою технологією, вам також не доведеться терпіти різного роду незручності. Спочатку виготовляється каркас будинку з дерева або легких тонкостінних сталевих конструкцій. Потім стінні панелі каркаса облицьовуються зовні будь-яким традиційним матеріалом - цеглою, ЦСП, АЦЛ і так далі, після чого проводиться поетапна внутрішнє облицювання. Між зовнішньою і внутрішньою облицюванням заливається пінобетон, який в два рази легше, ніж блоки. За рахунок міцних властивостей об'ємної конструкції і металокаркасу навіть в сейсмонебезпечних районах можна будувати три-чотириповерхові будинки при зменшенні товщини стін і скороченні витрати будматеріалів.
Похожие статьи: