Печь для сауны своими руками

Сауна є прекрасним місцем для того, щоб відпочити, накопичити сили, подумати про майбутнє і подбати про свій організм. На жаль, заводські парилки коштують досить дорого, особливо якщо обладнати їх професійної піччю та іншими обов'язковими елементами сауни. На щастя, на сьогоднішній день практично кожен з нас здатний виготовити піч для сауни своїми руками. Найпростішим типом саморобної печі вважається дров'яна установка.

 В нашем интернет магазине вы можете приобрести неплохие ИК сауны , инфракрасные сауны это очень удобно и занимает немного места, у нас огромный выбор саун по приемлемым ценам.


Конструкція може бути як чисто цегляної, так і з додаванням металевих деталей (піч зварюють із сталі, після чого обкладають цеглою). Остаточний вибір за вами, головне завдання - притримувати типорозмірів, виходячи з параметрів приміщення. В іншому випадку виріб може виявитися занадто слабким або занадто сильним для вашої сауни.

Особливості будівництва печі для сауни своїми руками

Особливості будівництва печі для сауни своїми руками
В інтернеті Ви можете знайти величезну кількість схем для подібних печей. Якщо самостійно зробити вибір не вийде, то напишіть нам на форумі, ми завжди будемо раді допомогти Вам.

Спочатку потрібно підібрати схему печі, з якої можна буде розрахувати точну кількість витратного матеріалу. Набір матеріалів залежить від обраної моделі. Багато фахівців стверджують, що оптимальним варіантом для печі в сауну є цегла. Таким чином, вам доведеться заготовити непористий червона цегла для зведення самої печі і термостійкий цегла - для топки. Важливу роль в справі відіграє клей. Можна піти одним з двох способів: скористатися будівельним клеєм або ж цементним розчином. Не забувайте, що в процесі викладення топки можна застосовувати виключно вогнетривкий матеріал, і речовина в даному випадку - не виняток.

Починати зведення печі необхідно з фундаменту. Конструкція буде важити чимало, а тому нам знадобиться глибокий і міцний фундамент. Виріб має хоча б на 5 сантиметрів перевершувати за розмірами саму піч. Якщо ж говорити про глибину ями, то 40 см цілком вистачить. Отже, спочатку знімається родючий шар землі, потім викопується котлован на задану глибину і заливається бетонна стяжка. Відразу на стяжку наносимо п'ятисантиметровий розчин цементу або клею.

Коли фундамент остаточно підсохне, можна приступати до викладання першого ряду цеглин. Якісна піч для сауни своїми руками виготовляється тільки за кресленнями, причому для кожного ряду є своя схема. Перший ряд представляє собою подобу цоколя для грубки, тут з допомогою руберойду проводиться гідроізоляція.

Періодично потрібно перевіряти вертикальність і горизонтальність рядів, для цього вам знадобиться рівень, косинець чи висок. Щоб простіше було встановити дверцята очисної камери і топки, для фіксації використовується сталевий дріт: її протягують в дверні вушка, кінці укладають між цеглинами. Це рішення дуже корисно і його не варто побоюватися - нитки стали не знизять експлуатаційні якості конструкції.

Колосникові грати встановлюють прямо на цеглу і притискають новим поруч. З допомогою розчину всі цеглини легко вирівнюються.

Склавши топку, можна переходити до установки бака для води. Стеля топки виконує роль дна бака. Сам бак повинен бути з нержавіючої сталі. Виріб обкладають цеглою, залишаючи 5-8 сантиметрів зазору - це вбереже стінки від руйнування, тому що в ході нагрівання може відбутися деформація матеріалу, і боки конструкції почнуть вигинатися з-за цеглин.

Перш, ніж закінчувати кладку й викладати крайній ряд, необхідно взяти пятимиллиметровые сталеві смуги і куточок зі сталі, і викласти прямо на них цеглини. Таке рішення дозволяє додатково зміцнити конструкцію.

Трубу також викладають з цегли, хоча можна трохи схитрувати: до стелі використовується цегла, а через покрівлю і стельове перекриття виводиться вже сталева труба.

Похожие статьи:

  1. Полок в баню своими руками
  2. Парилка своими руками.
  3. Сруб бани своими руками