Полуниця (суниця садова) за технологією Frigo (Фріго): переваги і недоліки

З кожним днем все більш популярною стає розсада полуниці, збережена за технологією Frigo. Ця технологія збереження розсади вже придбала величезну популярність в Європі і стає все більш популярною і в нашій країні. Пропоную розібратися в тому, що ж це за диво таке ця розсада Frigo, і чим вона так приваблює садівників.


Саме слово Frigo латинського походження і означає холод. Тобто, можна відразу зробити висновок, що розсада зберігається в холоді. Для того щоб приготувати розсаду Frigo, з настанням осінніх заморозків, коли полуниця вже знаходиться в стані спокою, від маточних рослин відокремлюють саджанці. Потім з них зрізають листя, залишаючи близько 3 см стебел. Коріння лише обтрушують від землі, їх ні в якому разі не можна промивати і вкорочувати. Далі розсаду сортують по сортам і класам і складають в ящики (класи розсади Frigo ми розглянемо пізніше). Відсортовану розсаду обробляють фунгіцидами, щоб запобігти загнивання кореневої і тим самим, зберегти її без втрат. Таку розсаду поміщають в спеціальні холодильні камери, де постійно контролюється температура і вологість повітря. Розсада Frigo зберігається всю зиму при t 0 ... -2 ° C і вологості близько 90%. Така розсада може зберігатися до 9 місяців, не втрачаючи своїх якостей.
Тепер пропоную розглянути переваги розсади Фріго перед звичайною, звичною нам розсадою.

розсада полуниці, посадка полуниці, Фріго, розсада полуниці Фріго, купити Фріго в Україні
В першу чергу хотілося б відзначити, що заморожуючи розсаду, ми зберігаємо її енергію до зростання. Тому, після висадки в грунт полуниця Фріго починає стрімко зростати.
  

В наши дни лучший питомник ягодных растений «Клиома Сервис» предлагает закупить качественный торф по выгодной стоимости с гарантией качества.


По-друге, це збереження якості розсади тривалий час. Завдяки цьому, Ви самі зможете управляти часом збору врожаю. Якщо врахувати, що перші плоди з'являються в середньому через 8-10 тижнів після посадки Frigo полуниці, легко можна спланувати час отримання врожаю під ціну ягоди на ринку збуту, так як поза сезоном ціна на ягоду набагато вище ніж під час сезону коли на ринку багато пропозицій .

розсада полуниці, посадка полуниці, Фріго, розсада полуниці Фріго, купити Фріго в Україні
По-третє - це транспортування. Розсада Frigo дуже компактна завдяки відсутності листя в середньому в 1 ящик розміром 630х320х340 мм поміщається 600 шт. саджанців класу А. Фриго розсада може перевозитися в замороженому вигляді на значні відстані без втрат якості і пошкодження (при дотримання температурного режиму).


Ще хочеться відзначити приживлюваність розсади Фріго. При правильній посадці вона дорівнює 100%. Ця розсада прекрасно показує себе і в теплицях і в умовах відкритого грунту. Незамінна, якщо Ви бажаєте засадити великі плантації.


Але при всіх цих перевагах Frigo розсада має невеликий, але все ж недолік. Це підтримка температурного режиму, так як найменші коливання температури і вологості при такому зберіганні розсади сильно позначається на її приживлюваності і якості.

Похожие статьи:

  1. ​Життя в готелі: переваги і недоліки
  2. Механічні наручні годинники: переваги і недоліки
  3. Професійні рішення для теплоізоляції. Утеплення з пінопласту
  4. Сайдинг з дерева: переваги й недоліки
  5. Будівництво Лазні Своїми Руками Поетапно Відео