Принцип роботи електричних інфрачервоних обігрівачів

Електричні інфрачервоні обігрівачі, в яких для нагрівання приміщення використовується інфрачервоне випромінювання, почали використовуватися досить недавно. Тому, часто їх переваги або недоліки перебільшують, складаючи міфи про їх шкоду або користь. Сподіваємося, матеріал цієї статті, допоможе вам розібратися, що ж являють собою інфрачервоні обігрівачі, плюси і мінуси яких визначають доцільність їх використання для створення комфортних умов проживання в будинку.

Вы можете выбрать и приобрести инфракрасные обогреватели для дома цена приятно радует своей доступной и демократичной стоимостью без переплат и накруток.

Принцип роботи електричних інфрачервоних обігрівачів заснований на використанні для нагрівання поверхонь спрямованого потоку довгохвильового теплового випромінювання в інфрачервоному діапазоні. Таке випромінювання, в більшій частині свого діапазону, невидиме людському погляду. Воно нагріває не саме повітря, а поверхні, на які потрапляє (стать, предмети побуту, меблі), а вже вони нагрівають повітря в приміщенні. Таким же чином сонячні промені нагрівають земну поверхню, тільки їх діапазон значно ширший.

Нагрівання повітря в зоні випромінювання таких пристроїв, здійснюється знизу-вгору, на відміну від інших видів обігрівачів (конвекторів, радіаторів), створюючи, таким чином, більш комфортні умови в приміщенні. Але, з іншого боку, такі умови створюються лише в зоні, яку покриває випромінювання, та й не всі поверхні однаково сприймають його.

Існує три основних види інфрачервоних обігрівачів:

Панельний інфрачервоний обігрівач

у вигляді ламп з трубчастими нагрівальними елементами;

панельні,

плівкові.

Перший вид являє собою корпус у вигляді лампи з відбивачем і захисним прозорим або напівпрозорим екраном, всередині якого вмонтовано кілька спіральних нагрівальних елементів, укладених в кварцові трубки. Вони можуть відрізнятися розмірами, формою, виконанням, а також матеріалом спіралей і наповненням трубок (вакуум або інертний газ).

Панельні обігрівачі, зазвичай, виготовляються у вигляді плоских прямокутних панелей різних розмірів з карбоновими або кварцовими нагрівальними елементами.

Залежно від виконання і місця монтажу вони можуть бути:

стельовими;

настінними;

підлоговими.

Настінні і стельові конструкції є стаціонарними і монтуються, відповідно, на стіну або стелю, а на підлогу, є переносними і, звичайно, монтуються на стійці і використовуються для обігріву певної зони приміщення, у міру потреби.

Плівковий інфрачервоний обогревательПленочние інфрачервоні обігрівачі виготовляються у вигляді полімерної плівки з включенням тонких карбонових нагрівальних елементів. Вони монтуються на стелю відкритим способом або під термоустойчивую обшивку (наприклад, гіпсокартон). У першому випадку, нагрів приміщення здійснюється більш ефективно. Крім того, такі плівкові нагрівальні елементи можуть монтуватися «сухим» способом під підлогове покриття і використовуватися, як електричний надтонкий тепла підлога.

Переваги інфрачервоних обігрівачів та їх недоліки

Інфрачервоні обігрівачі, як і інші види електричних опалювальних пристроїв, мають свої плюси і мінуси, тобто переваги і недоліки, які, в результаті, і визначають доцільність їх вибору і застосування для обігріву приміщень будинку. Для того, щоб такий вибір був усвідомленим розглянемо їх позитивні і негативні сторони більш докладно.

Переваги інфрачервоних обігрівачів визначаються наступними їх особливостями:

-Безшумна робота - вони не містять вентиляторів, що створюють шум;

-швидкий нагрів поверхонь, тобто мала інерційність;

-прогрев повітря в приміщенні починається знизу, створюючи більш комфортні умови в зоні знаходження людей і дозволяючи знизити загальну температуру на 1-2оС;

- простота монтажу і підключення, що дозволяє виконати їх навіть самостійно;

-досить великий термін експлуатації більшості моделей;

-можливість, при необхідності, обігріву тільки певної зони приміщення;

позитивними вплив помірного ІК-випромінювання на здоров'я людей (профілактика простудних захворювань).

Часто до переваг обігрівачів такого типу відносять і їх економність, в порівнянні з іншими видами. Хоча, з точки зору перетворення електричної енергії в теплову, практично, всі електричні обігрівачі є досить ефективними з досить високим ККД (95-98%) і інфрачервоні тут особливо не відрізняються. Економія може бути тільки за рахунок способу нагрівання приміщення знизу-вгору і можливості зниження загальної температури в приміщенні на 1-2оС, для створення однаково комфортної температури в зоні знаходження людей.

Похожие статьи:

  1. ​У чому плюси і мінуси инверторного кондиціонера?
  2. Сверла по бетону, металлу и дереву - как их выбрать?
  3. Кухні, виготовлені з натуральної деревини
  4. Підбір і прорахунок чавунних ретро радіаторів