Как построить баню своими руками

При будівництві лазні слід врахувати кілька простих, але, тим не менш, важливих вимог. Зведення лазні краще починати на далекому ділянці вашій території, подалі від дороги. Так ви зможете вберегти її від небажаних і цікавих спостерігачів. Споруду можна поєднати з основною будівлею будинку, сараю, майстерні, теплиці, а можна звести конструкцію окремо. Поєднання лазні з іншими будівлями можливо тільки тоді, коли буде виконана надійна гідроізоляція, вентиляція, правильно споруджені системи водопостачання і каналізації.

 Насосы для фонтан можно купить в нашем интернет магазин , здесь очень большой выбор продукции, высокое качество и приемлемые цены.


Як правило, лазня є зоною відпочинку, тому в її конструкцію може входити тераса або веранда. Багато дачники обсаджують будова чагарником, приховує господарів від сторонніх поглядів. В приміщенні лазні обов'язково повинен бути передбанник, який виконує функції роздягальні або зони відпочинку в зимовий час.

Планування лазні

Безумовно, вибір планування – справа суто індивідуальна, однак більшість господарів віддає перевагу стандартним розмірам. Це зруб з габаритами 6х6 м або 6х4 м, для невеликих ділянок будують лазні розміром 3,5х3,5 м в будиночку таких розмірів можна помістити невелику парилку, передбанник і мийне приміщення. У більш великих зрубах можна обладнати туалет і приміщення для зберігання дров. Максимально комфортним вважається співвідношення площі парної, мийки та роздягальні, як 1:1,5:2.

Фундамент

Якщо грунт в місці будівництва однорідний, твердий і сухий, то при закладці фундаменту можна використовувати плоский камінь. Він укладається по периметру конструкції в наступному порядку: під кути майбутньої будови, під стіни та місця їх перетину, що між цими каменями з кроком один метр укладаються ще каміння, простір між ними слід заповнити глиною і ретельно утрамбувати. Нижні бруси будови слід просмолити. Це, можна сказати, спрощений варіант.

Найчастіше для лазні споруджується звичайний стрічковий фундамент, як при будівництві житлового будинку. Для його виготовлення потрібно викопати траншею, засипати на її дно шар піску висотою 15-20 см, залити водою і утрамбувати. Після трамбування треба засипати таку ж кількість щебеню, зв'язати арматуру і залити бетоном. Зверху бетону укладається руберойд, виконує функції гідроізоляції. Цоколь робиться або цегляним, або його продовжують виконувати з бетону. В цоколі необхідно облаштувати вентиляцію.

Стіни лазні

Для зведення стін лазні краще використовувати брус з дерева. Дерево екологічно чистий матеріал, добре вентильований, деревина відмінно тримає тепло, а при нагріванні випромінює у простір безліч корисних речовин. У виду відсутності дерева, стіни можна виконати з цегли. Цегляна лазня буде мати більш довгий термін служби, але в цьому випадку лазня позбутися тих переваг, які могла б мати за наявності дерев'яних стін.

Дерев'яна лазня

При будівництві дерев'яної лазні, в першому шарі укладаються більш масивні колоди. Їх укладання здійснюється на шар руберойду. Стикуються колоди двома способами – «в лапу» або «в чашу». Після зведення стін зрубу, на його внутрішні стіни необхідно нанести шар гідроізоляції. Простір між брусами закладається клоччям або мохом і законопачивается. Дах, вікна, двері виконуються за такою ж будівельної технології, як і при зведенні будь-якого дерев'яного будинку.

Внутрішня обробка лазні

При внутрішньому облаштуванні лазні, слід передбачити розміри печі, що знаходиться в парній так, щоб в парилці було місце для двох-трьох чоловік. В приміщенні парної слід виготовити полиць, призначений для сидіння, однак найбільш комфортним буде варіант облаштування дерев'яної лавки лежанки, на якій можна зручно влаштуватися.

В якості нагрівального елемента можна використовувати електричні нагрівачі, а можна спорудити піч-кам'янка на дровах. При цьому не слід забувати, що піч обов'язково повинна перебувати в приміщенні парної.

От і все. Після ознайомлення з загальними питаннями будівництва та облаштування лазні можна приступати до зведення споруди. Лазня-це не розкіш, це інструмент для зміцнення здоров'я.

Якщо ж немає бажання самостійно будувати лазню, то її можна замовити, так само як і готові будинки з клеєного бруса під ключ. Таким чином можна вберегти себе від помилок в будівництві і супутніх фінансових витрат. Тим більше, що зараз, лазні і готові будинки з клеєного бруса роблять найвищої якості.

Похожие статьи:

  1. Скамейки для бани своими руками
  2. Вентиляция в бане своими руками
  3. Крыша гаража своими руками
  4. Как построить баню своими руками на polygraphiya.ru
  5. Печь для сауны своими руками