Правильний вибір штор

Як би не постаралися дизайнери та господарі квартири під час ремонту, все одно через деякий час він набридне й знову захочеться чогось нового. І навряд чи хтось зважиться на повторне перефарбовування стін, заміну підлоги або зміну меблів. Залишається тільки експериментувати з деталями, щоб внести нововведення в інтер'єр і не завдати сильного удару по гаманцю та власним силам. Відмінним варіантом стане заміна штор в кімнаті. А під час їх вибору непогано було б звернути увагу на модні тенденції року.

Перше, на що зазвичай звертається увага, - матеріал, з якого виготовлені штори. І ось тут думки людей розділяються: одні воліють екологічні матеріали, а другі - синтетику.

Серед екологічних матеріалів зазвичай у фаворі шерсть, бавовна та льон. Причому останній буде найбільш "стійкий" і прослужить значно довше, хоча натуральні матеріали самі по собі не дуже зносостійкі й швидко втрачають форму та зовнішній вигляд.

Якщо натуральність не настільки важливий показник - можна зупинити свій вибір і на синтетиці. Штори, виготовлені з синтетичних матеріалів, прослужать значно довше, ніж з натуральних, і коштують вони набагато дешевше. А любителі новинок можуть замість звичайних використовувати нитяні штори, які складаються не з матерії, а з ниток, які можуть бути доповнені бісером, намистинами. Використовуватися нитяні штори можуть на вікнах, в дверних отворах і навіть для зонування кімнати.

Після вибору матеріалу черга доходить до визначення типу штор. Необхідно, щоб вони поєднувалися із загальним інтер'єром і доповнювали його. Не потрібно в кімнату, оформлену в сучасному стилі, вішати ламбрекени, а в "сільський будиночок" - аристократичні срібні або золоті кисті в поєднанні з оксамитовими або атласними шторами. На вікна кухні класичного стилю найкраще повісити жалюзі, а ось для вітальні вони будуть не до речі. Всьому своє місце.

Що стосується кольору штор, то необхідно так само орієнтуватися на загальний стиль приміщення й підбирати під нього. При цьому не обов'язково в білу кімнату вішати білі або кремові штори. Відмінним варіантом стануть яскраві червоні штори в поєднанні з картинами й подушками цього ж кольору. Таким способом можна відмінно освіжити й додати яскравості в нудний однотонний інтер'єр. Крім червоного, цього року на піку популярності будуть коричневі, сірі, кремові, сині та зелені кольори, а так само їх відтінки. Тому фантазії є де розгулятися.

До вибору штор можна ставитися легковажно. Вони - перше, що людина бачить після пробудження, тому штори просто зобов'язані радувати око й заряджати позитивом на весь майбутній день.

Похожие статьи:

  1. Крапельний полив
  2. Кровельные материалы
  3. Правильний вибір матрацу
  4. Як вибрати змішувач