Сруб бани своими руками

Деревина довгі роки утримує високі позиції на ринку будматеріалів. Дерево цінують за екологічну чистоту, надійність та міцність. Повітря в дерев'яній лазні буде набагато приємніше, а тепло довше збережеться.

  

  Если вы собрались приобрести сварочный аппарат то делайте это у нас. Посетив сайт : http://www.ruso.com.ua/catalog/view/id/298.html вы можете выбрать сварочный аппарат по доступной цене и в отличном качестве.


Щоб створити зруб лазні своїми руками, необхідно використовувати брус. Час усушки даного матеріалу набагато менше, ніж у колод. Крім того, брус не вимагає від працівника особливих навичок при установці.

Приступати до будівництва можна через 2-3 тижні після заливки фундаменту.

Зруб лазні своїми руками. Особливості будівництва

Перш за все, необхідно провести гідроізоляцію фундаменту. Роботи такого типу передбачають використання бітумної мастики. Поверхня фундаменту ретельно обробляють мастикою, після чого в два шари укладається руберойд. Бруси, які будуть використовуватися для укладання нижніх рядів бажано просочити машинним маслом.

Виконавши роботи з гідроізоляції, можна переходити до підготовки матеріалу. Побудувати зруб лазні своїми руками зовсім не важко. Порядок проведення робіт виглядає так:

Брус перерізом 150*150 мм складають рядами згідно схеми конструкції. Для цього використовуються дерев'яні або металеві штирі;
Залишайте між штирями крок довжиною 1,5 м;
Отвори під штирі слід виконувати на половину товщини бруса. Виберіть діаметр так, щоб штир входив в матеріал якомога вільніше;
Отвори для нового ряду свердлять в іншому місці. Штирі повинні розташовуватися в шаховому порядку, інакше висохла конструкція почне гнутися;
У місцях стикування брусів можна зробити пропили і забити в них металеві скоби.
Кінці брусів в кутах готової лазні будуть стирчати. Спилювати їх повністю небажано. По-перше, необхідно почекати кілька місяців, тому як дерево на кінцях може потріскатися. По-друге, в процесі будівництва стирчать кінці можна буде застосовувати в якості ступенів для підняття вгору.

Вирівнювання лазні і установка вікон

Між брусами необхідно укладати стрічковий утеплювач. Для цього краще всього використовувати льон або рулонний джут. Утеплюючі матеріали розстеляють між рядами і фіксують за допомогою степлера.

Джут вважається більш якісним виробом, ніж льон, але заплатити за нього доведеться трохи більше. Джутові волокна завдяки своєму складу пресуються при усихання та усадки брусів. У підсумку цей матеріал перешкоджає проникненню вологи і холодного повітря в приміщення.

Найскладнішим етапом вважається облаштування дверних і віконних прорізів. НА місці майбутнього монтажу потрібно зробити спеціальні пропили. Приступати до остаточного випилювання отворів можна тільки після усадки конструкції.

Розібравшись з установкою брусів і рубкою вікон, можна приступати до влаштування покрівлі. Покрівля виконує безліч важливих функцій, однією з яких є запобігання деформації зрубу в процесі усушки. Брус під її масою пригорнеться, ризик появи зазорів і щілин буде зведений до мінімуму.

Наостанок, в якості прикладу наведемо точні цифри. Якщо вам необхідно отримати будівлю розміром 6*6 метрів, для його спорудження потрібно буде заготовити 11 квадратних метрів брусів перетином 15*15 сантиметрів. Для виконання робіт потрібно приблизно тиждень. Що стосується строків спорудження, то вони залежать від кількості помічників на будмайданчику.

Зовнішню сторону лазні по закінченні монтажних робіт обшивають сайдингом, внутрішню - вагонкою або іншим матеріалом на ваш смак. Зруб лазні своїми руками готовий, залишилося тільки підібрати доступний і відповідний матеріал для покрівлі.

Похожие статьи:

  1. Вентиляция в бане своими руками
  2. Крыша гаража своими руками
  3. Парилка своими руками.
  4. Сауна своими руками
  5. Печь для сауны своими руками