Ставок на присадибній ділянці своїми руками

Будь-який господар при облаштуванні своєї присадибної ділянки виходить з двох критеріїв - вона повинна бути практичною і красивою. Перше завдання досягається мудрим і прорахованим розміщенням головних і допоміжних будівель, доріжок, огорожі. Декорування території здійснюють, як обробкою вищеназваних елементів, так і обладнанням клумб, квітників, саду, альпійскіх гірок і т.п. Особливим колоритом відрізняється невеликий рукотворний ставок, що вносить неповторний натуралістичний відтінок.

В наше время для благоустройства приусадебных, дворовых территорий, пешеходных дорожек и парковых аллей широко используют тротуарную плитку. Нынешняя стоимость укладки тротуарной плитки за квадратный метр вполне доступна, а профессиональная укладка гарантирует красоту, надежность и долговечность покрытия.

Щоб зробити рукотворний ставок, не потрібно мати великий досвід в архітектурі й будівництві, важливо лише дотримуватися певних нескладних принципів, і побільше використовувати особисту творчу фантазію:

1. Знаходимо місце. Для цього підійде тіньова частина присадибної ділянки, що збереже майбутню водойму від швидкого розмноження мікроводоростей. Найбільш оптимальний варіант - освітлення ставка сонцем в ранкові або вечірні години. Також небажаним місцем під водойму є центр ділянки: найприродніше він буде виглядати в саду під зеленим деревом або поруч з альпійською гіркою.

2. Вибираємо ємність. Найбільш практичним і недорогим буде варіант з використанням старої ванни або об'ємної пластикової ємності. Якщо ж пробувати влаштовувати ставок за дренажним принципом, облаштовуючи дно з водоізоляції, це потягне також додаткові витрати у вигляді проведенні постійного джерела чистої води і надійної водовідвідної системи.

3. Викопуємо котлован і встановлюємо ємність. Під розміри обраної ємності необхідно викопати котлован, з запасом на створення на його дні подушки проти просідання. Для цього після ретельної вибірки землі насипається шар піску або дрібної кам'янистої фракції (цегляна крихта, дрібна щебінка) і трамбується. Подушковий шар зазвичай коливається в межах 10-20 см. При установці ємності важливо спостерігати її горизонтальність, зазори між її стінками і межами котловану акуратно ущільнюються піском. Для цієї мети більше підійде річковий або морський пісок, так як кар'єрний часто містить багато глини.

4. Ми оформляємо водойму. Спочатку оформляються береги рукотворного ставка, для цього можна використовувати гальку, пісок, різні черепашки. Вживши свою фантазію, важливо домогтися максимальної схожості з природним водоймищем. Це ж стосується дна і поверхні ставка, на якій можна зробити плаваючі клумби. Або острів-дерево. По берегах здійснюється посадка квітів і рослин найбільш вподобаних різновидів. Що стосується водної рослинності, то краще сильно не насичувати її воду, інакше водойма швидко перетвориться в болото.

Заливка води здійснюється з настанням весни, для цього використовується виключно артезіанська або колодязна вода. Ні в якому разі не можна використовувати воду з центрального водопроводу, інакше про рослинність в ставку можна забути. У міру висихання протягом сезону вода трохи підливається, для підтримки необхідного рівня.

Похожие статьи:

  1. Будівництво Дерев'яною Бані Своїми Руками
  2. Будівництво колод лазні Своїми Руками
  3. Будівництво Лазні з Блоків Своїми Руками
  4. Как построить баню своими руками
  5. Цегляна піч для лазні своїми руками