Басейн Амазонки

У самому серці Південної Америки знаходиться басейн річки Амазонки Більшу його частину займає дощовий тропічний ліс, що розкинувся більш ніж на 6 млн кв. км. Люди в лісі практично не живуть, а ось рослин, тварин, птахів і комах тут неймовірно багато, деякі види навіть ще невідомі науці.

Туристические походы необходимы людям для общения с природой в любое время года. Поэтому организованный поход по Карпатам, зимой или летом, весной или осенью будет особенным и запоминающимся неповторимой красотой и величием Карпатских гор, великолепием горных рек и озер, гостеприимностью и щедростью жителей уютных городов и сел.

Якщо поглянути на карту Південної Америки, можна побачити, що через всю територію Бразилії - від Перуанських Анд на заході до Атлантичного океану на сході - тягнеться синя лінія. Це знаменита Амазонка, друга за довжиною річка світу. Її живлять 15 тис. Великих і дрібних приток, разом з якими Амазонка утворює саму велику і багатоводну систему нашої планети.

Басейн Амазонки недарма називають «зеленими легенями» нашої планети. Цей найбільший масив дощових тропічних лісів - основний постачальник кисню в атмосферу.

Чому річка називається Амазонкою? У 1541-1542 рр. загін іспанського завойовника Франсиско де Орельяна першим спустився по цій річці від Перу до океану. Під час своєї подорожі іспанцям довелося битися з ворожими жінками-воїнами (можливо, правда, що Орельяна і його товариші прийняли за них безбородих індіанців). У грецькій міфології представниць аналогічного племені називали амазонками, на їхню честь річка і отримала свою сучасну назву.

Практично весь басейн Амазонки займає найбільший у світі масив дощового тропічного лісу. Тут постійно чути стукіт крапель води, що падають з листя, так як дощі йдуть майже щодня. Більше того, величезні площі лісу регулярно затоплюються.

Дерева в лісі досягають 60 м. у висоту. У них розлогі крони, що нагадують парасольки, майже не пропускають сонячне світло. Стовбури та гілки дерев обплетені товстими ліанами і заселені квітучими травами. Тут ростуть каучуконос гевея, що дає волокно бавовняне дерево, бразильський горіх і багато інших рослин. Серед представників тваринного світу найбільш відомі різноманітні мавпи, яскраві папуги і величезні павуки-птахоїди.

Ліси Амазонки - батьківщина багатьох видів тварин, включаючи амазонських папуг. Багато рослин, що зустрічаються в тропічних лісах Амазонки, містять речовини, які використовують у медицині для лікування різних хвороб, наприклад гіпертонії.

Дощовий тропічний ліс відіграє дуже важливу роль у житті нашої планети. Він допомагає регулювати клімат на Землі, поглинаючи гази, що містяться в повітрі і викликають таке явище, як глобальне потепління. Крім того, дощовий тропічний ліс - будинок для багатьох унікальних тварин.

У лісах Амазонки водяться птахи з яскравим оперенням, наприклад зелені або жовті папуги з червоними голівками, рожеві фламінго і найменші птахи в світі - колібрі. Це рай для мільйонів метеликів, деякі з них бувають завбільшки з невелику птицю.

У кронах дерев живуть мавпи. Вздовж берегів річки бродять забавні тварини, що нагадують волохатих свиней, - тапіри. Мешкають в лісах Амазонки і такі тварини, зустріч з якими навряд чи принесе задоволення Це плямисті ягуари, представники сімейства великих кішок. А ще анаконди - найбільші змії в світі, що харчуються ссавцями. Крім того, в лісах водяться величезні павуки-птахоїди, багатоніжки, мурашки і терміти, які поїдають майже все, що зустрічається у них на шляху.

Купатися в Амазонці небезпечно: пливе поруч колода може запросто виявитися хижим крокодилом або ти можеш отримати удар струмом від електричного вугра. А ще у водах Амазонки живуть нешкідливі на вигляд, але надзвичайно ненажерливі риби піраньї, які, втім, на людей зазвичай не нападають.

Похожие статьи:

  1. Мотоблоки
  2. Гаражні ворота
  3. Догляд за газоном.
  4. Будинки з колод