Какую выбрать печь в баню

За ступенем своєї риторичності з класичної гоголівської фразою: «Який російський не любить швидкої їзди» може посперечатися питання про те, який російський не любить доброї лазні.


А хороша лазня без хорошої і правильно встановленої печі в ній - річ практично немислима. Чим же так важливий вибір і установка?

 На нашем сайте вы можете выбрать и заказать керамическую плитку , у нас огромный ассортимент и высокое качество продукции по приемлемой цене.


Перш ніж ви вирішите перейти до монтажу, потрібно визначитися, який тип печі буде «гріти душу» вашій лазні.

З якою метою - основне питання при виборі печі в лазню

Як вибрати піч у лазні? Ключове питання для опалення вашого банного приміщення - це що для вас важливіше, швидкість приготування лазні при менших витратах палива, або ж «довгограючий» ефект стійкого спека.

Залізна

Якщо ви віддаєте перевагу не чекати по кілька годин, коли ж лазня буде готова, або до вас часто неждано приїжджають гості з наміром «піддати парку», то ваш вибір - металева піч. Зупинивши свій вибір на цьому варіанті, ви отримуєте:

Економію простору. Металеві печі, як правило, малогабаритні і вже точно поступаються за розмірами класичної цегляної конструкції.
Лазня буде прогріватися до потрібної температури за 30-40 хвилин.
На досягнення потрібної температури буде витрачатися істотно менше палива.
Все добре, але в цьому варіанті є й своя ложка дьогтю. Металева піч як швидко нагрівається, також швидко і остигає. Крім того, жар від неї розподіляється нерівномірно.

Проте допитливі російські лівші змогли вирішити цю проблему. Часто такі печі просто облицьовують або обкладають цеглою. І зовнішній вигляд у печі стає більш звичним для російського ока, і проблема з теплоємністю вирішується.

Цегляна

Якщо ж ви - шанувальник рівномірного, м'якого і оксамитового спека або у вас велика сім'я, то цегляна піч у вашій лазні стане кращим вибором.

Правда доведеться потурбуватися створенням міцної «подушки» під неї (вага такої конструкції становить близько 1,5 тонн), чималим запасом палива і не меншим - терпіння (лазня прогрівається не менше ніж за 3-4 години). Зате результат сповна винагородить вас.

І на закінчення - кілька слів про передбаннику. Основне питання, яке виникає в цьому випадку - опалення роздягальні та зони відпочинку. Рішень тут може бути декілька:

Установка в цих приміщеннях додаткових джерел тепла (ще одна піч або мобільні радіатори опалення).
Виведення передній панелі і топлення печі в передбанник. У цьому випадку і приміщення буде обігріватися, і топити лазню можна в той час як в ній знаходяться люди. Та й сміття в банному відділенні буде менше.
Таким чином, вибір печі - це дуже відповідальна процедура, а від правильного вибору залежить, наскільки у вашій лазні буде «легкий пар».

Похожие статьи:

  1. Как оформить интерьер бани
  2. Лазні з бруса під ключ
  3. Як вибрати змішувач
  4. Вибір автоматичних воріт
  5. Які бувають спальники