Крыша гаража своими руками

Якщо вас цікавить питання щодо будівництва гаража своїми руками, ви обов'язково зіткнетеся з завданням його облаштування даху та перекриття. Розглянемо докладніше приблизну послідовність етапів робіт щодо створення гаражної покрівлі.

Аквасторож - это рпедотвратит ваш дом от потопа. Аквасторож купить вы можете на нашем сайте : fan-heater.kiev.ua .


Отже, дах гаража своїми руками. Від і до в одній статті.

В ідеалі будівельні роботи поділяються на такі кроки:

Створення перекриття;
Підготовка основи;
Облаштування гідроізоляції.
Перекриття при установці даху гаража своїми руками
Виконувати функції несучої опори для даху може перекриття з металевих балок. Такий пристрій просте у виготовленні й відносно недороге.

Для спорудження перекриття використовуються двотаврові сталеві балки стандартного розміру 10-12 сантиметрів. Балки відмінно підійдуть для перекриття гаражної будівлі шириною 5-6 м.

Пам'ятайте, що балки повинні перевищувати заплановану ширину гаража на 20-25 сантиметрів, враховуйте, що вони повинні вкладатися на опору з запасом мінімум 10 сантиметрів.

Необхідно підкреслити, що в точках опори балок замість стандартних шлакоблоків розумніше укладати монолітні бетонні блоки. Робити це потрібно впоперек гаражного приміщення з ухилом в бік стоку, при цьому відстань між балками має становити приблизно 80 сантиметрів.

Підготовка підстави даху

У процесі подальшого будівництва даху гаражного приміщення своїми руками виконується обшивка перекриття, підготовленого раніше. Для цього по нижньому ребра балки укладають ряд обрізних дощок (товщина =4 см), які необхідно розмістити максимально щільніше. Поперек лінії укладання й поверх дощок застеляють руберойд, рулон розкочується так, щоб по краях був запас по десять сантиметрів. На сам руберойд засипають утеплювач, роль якого грає керамзит або звичайний шлак. Варто відзначити, що напівжорстка мінеральна плита вважається найкращим варіантом при виборі утеплювача.

Торцева і лицьова частини покрівлі потрібно обов'язково обладнати спеціальними козирками, які будуть захищати стіни від дощової води. Роблять такі козирки найчастіше з дощок товщиною 4 сантиметри, які пробиваються по обрізу ще однією дошкою і закріплюються (дошки потрібно розмістити під верхнім ребром останньої балки).

Гідроізоляція даху гаража своїми руками
Поверх шару керамзиту або шлаку необхідно нанести на стяжку цементу товщиною 20-30 сантиметрів з розчину, приготованого за класичною пропорції (1:3). Ретельність вирівнювання і підготовки стяжки багато в чому впливає на можливість якісного проведення подальших кроків будівництва.

Категорично заборонено допускати появи помітних нерівностей (горбів, виїмок) на поверхні покрівлі при нанесенні стяжки. Досить прикласти до покрівлі довгу рівну рейку, якщо щілина між нею і площиною даху становить менше 5-7 міліметрів, то все в нормі.

На даному етапі ваша покрівля не може повною мірою захистити гараж від вологи, вона навіть при невеликому дощику напевно буде «протікати». Щоб підвищити гідроізоляційні властивості даху потрібно покрити її спеціальним матеріалом, що відрізняються підвищеною водостійкістю. Для цих цілей в будівництві використовуються стандартні рулонні матеріали покрівельного типу (наприклад, руберойд).

Руберойд і його похідні (акваізол, бікрост, рубемаст) застеляють на підготовленій поверхні різними способами. Якщо говорити про основні способи, то виділимо наступне:

Застосування методу пошарового спрямування;
Укладання із застосуванням мастики (бітумної).
Перед самим нанесенням гідроізоляційного шару для поліпшення зчеплення обробіть цементну стяжку так званим праймером (бітумною ґрунтовкою). Коштує такий матеріал досить недешево, бо дуже часто його готують в домашніх умовах, змішуючи розплавлений бітум з соляркою. Інший метод приготування праймеру являє собою змішування моторного масла і бітуму. Однак розплавлений бітум при будь методика необхідно вливати в солярку або в масло, і ніяк інакше.

Порядок створення гідроізоляції

Гідроізоляційні роботи рекомендується виконувати вдвох. Якщо ви вирішили скористатися першим способом, то одна людина повинна наносити на основу покрівлі бітум, другий - розгортати рулон, розгладжуючи і притискаючи його по поверхні покриття.

Другий варіант має лише одне відміну від попереднього - першому працівникові замість нанесення мастики потрібно розігріти застилаемый шар покрівельного матеріалу (використовується паяльна лампа або спеціальна пальник), другий, у свою чергу, розколює і притискає цей шар до поверхні.

Починати укладання гідроізоляції слід з нижньої частини гаража, поступово просуваючись вгору по даху. Наклейку рулонів виконують упоперек покрівлі, при цьому «нахлест» між сусідніми листами становить мінімум 10 сантиметрів. Козирки, розташовані по краях ската, також потрібно закривати покрівельним матеріалом.

Похожие статьи:

  1. Вентиляция в бане своими руками
  2. Энергетика вашей бани
  3. Как построить баню своими руками
  4. Сруб бани своими руками
  5. Печь для сауны своими руками