Русская баня – внутренняя планировка

Затишна російська лазня - для багатьох це одна з основних будівель за містом. Незважаючи на всі пишність її зовнішнього вигляду, зведення рубаною лазні залишається складним будівельним процесом, який передбачає: правильне визначення місця розташування, вибір будматеріалів, дотримання технології будівництва, а також комфортне облаштування внутрішнього простору.

Балкон это тоже часть квартиры и поэтому эта часть должна хорошо выглядеть. Балкон под ключ быстро и качественно сделают наши специалисты.


внутрішнє планування баниЗачастую рубана лазня має традиційну внутрішню планування: передпокій, передбанник, парна кімната, мильна кімната, душ, а якщо дозволяють розміри – додатково облаштовується басейн та кімната відпочинку. Як правило, таке помешкання розраховане для користування сім'єю з чотирьох-п'яти та більше осіб. Найбільш простим варіантом вважається лазня, де є тільки дві кімнати - передбанник і парилка, її зможуть використовувати два-три людини.

При вході в лазню влаштовують передпокій – окрему кімнату, де можна зняти верхній одяг і взуття, іноді це приміщення підходить для зберігання дров. В деяких проектах лазень функції передпокої може виконувати тераса. Потім розташовується передбанник, зазвичай його площа має розміри 4-6 м2. Передпокій і передбанник необхідні для того, щоб не допустити проникнення з вулиці в парну кімнату холодного повітря. Допускається також поєднання передпокою і передбанника в одну простору кімнату, в основному це потрібно, коли приміщення лазні невелика за розмірами. Якщо в лазні не передбачена кімната для відпочинку, передбанник здатний замінити її, а для того, щоб охолодитися і відпочити після парилки, у передбаннику встановлюють лаву 0,5 м і шириною 1,5-1,8 м завдовжки.

Парна кімната – це основне приміщення будь-якої лазні, вона може облаштовуватися окремо, або бути поєднаною з мильною кімнатою. Окреме приміщення мильною кімнати потрібно в тому випадку, якщо лазнею будуть користуватися ті, кому протипоказано за станом здоров'я паритися. По площі парна зазвичай займає 6-9 м2.

Піч у лазні розташовується в парній, її влаштовують так, щоб тепло обогревало всі приміщення парилки, а також – захоплював частину передбанника. Для рубаною лазні традиційною вважається піч-кам'янка, яку викладають із цегли. Крім того, в парній кімнаті обов'язково повинні бути полки і лавки, щоб була можливість паритися лежачи, зазвичай їх встановлюють біля або навпроти вікна. У кожній лазні необхідна як мінімум одна лава.

Якщо дозволяють розміри лазні, то у внутрішньому облаштуванні окремо плануються кімнати для душу, душової кабіни або ванни, туалету, а також – для басейну, мильною кімнати та кімнати відпочинку.

Похожие статьи:

  1. Складське приміщення під оренду
  2. Призначення гідравлічного молота
  3. Цегляна піч для лазні своїми руками
  4. Источники бесперебойного питания
  5. Всё о правильном банном венике