Як доглядати за лазнею зі зрубу?

Навряд чи можна засумніватися в тому, що найкрасивіша і душевна лазня створюється з натуральної деревини - з цієї причини великою популярністю користуються зруби. Однак, у всього є зворотна сторона - дерево вимагає турботи і догляду. Важливо знати про те, як доглядати за лазнею зі зрубу, ще на стадії будівництва.

Предприниматель Юрий Андреев поделится своим опытом.

Волога і ультрафіолет

Стан зрубу з плином часу багато в чому буде залежати від того, яка саме деревина використовувалася при будівництві, і як з нею поводилися. Зрозуміло, колоди не повинні довго лежати під відкритим небом - їх необхідно вкривати від вологи. Практично всі породи деревини чутливі до цього фактору, однак ступінь дещо різниться. Найбільш стійкою вважається модрина.

Після того, як зруб зведений, необхідно подбати про подальшу захисту від вологи, як атмосферної, так і капілярної. В першу чергу, потрібно впевнитися, що винос покрівлі достатній для того, щоб вода не стікала прямо на стіни. По-друге, колоди повинні бути оброблені спеціальними складами, створеними для захисту деревини.

Кожна порода вимагатиме різної кількості просочення. Наприклад, найбільше її потрібно для хвої. Після підсихання зруб варто покрити лаком, який, до того ж, використовується для поліпшення естетичних властивостей.

Таку обробку необхідно проводити приблизно раз в 3-5 років. Таким чином деревина буде захищена від шкідливого впливу вологи і ультрафіолету.

сезонні роботи

Времена года по-різному впливають на стан лазні . Взимку її нерідко завалює снігом, проте в цьому немає нічого поганого - такі опади можуть виступати в якості своєрідної теплоізоляції. Можна купити піч для сауни Ферингер і спокійно паритися в зимову пору року, не звертаючи уваги на сніг.

Однак навесні на даху з'являються бурульки, а також у водостоку може утворитися лід. Від цих складових варто своєчасно позбавлятися максимально обережним чином.

У літній період потрібно періодично перевіряти труби і жолоби на предмет наявності сміття, зокрема листя і гілок. В цей же час варто потурбуватися станом покрівлі та кріплень. Також необхідно вчасно закладати шви - це робиться через рік після установки зрубу, а потім ще через п'ять років. Перевіряти стан утеплювача необхідно щорічно - на нього впливають не тільки кліматичні умови, а й тварини і птахи.

Похожие статьи:

  1. Як заощадити на ремонті будинку
  2. Як вибрати халат для дому
  3. Будівництво Лазні з зрубу
  4. Будівництво лазні з бруса
  5. Як заощадити на ремонті будинку