Антисептики – эффективные способы защиты деревянного дома.Изолента.

Дерев'яний будинок – котедж, рубана лазня або зруб – вимагає спеціальних заходів захисту від впливу багатьох негативних чинників навколишнього середовища: вологи, цвілі, гнилизни, комах та інших мікроорганізмів, які швидко руйнують як окремі елементи будівлі, так і її конструкцію в цілому.

 Изолента представленная в интернет магазине " ХозДом " результат длительной работы специалистов компании. Изолента ПВХ цена и качество которой идеально подходят потребителю, вот как можно вкратце описать нашу продукцию. Низкая стоимость обеспечивается применением новых технологий в производстве и тщательному контролю за качеством сырья. В результате получаем хороший, долговечный изоляционный материал из ПВХ.


Природні фактори, що руйнують дерев'яний будинок

Основне руйнування з боку природного середовища дерев'яний будинок отримує від декількох особливо небезпечних факторів, серед яких:

Комахи – вражають дерево і руйнують споруди з нього, дерев'яні будівельні матеріали і заготовки, так як можуть жити в сухий, і навіть сирої деревини. Високу небезпеку становлять деревні жуки, точильники, короїди, вусачі, мурашки, оси та терміти, - як личинки, так і дорослі особини.

Волога - легко руйнує дерево допомогою освіти гнилі і поширення цвілевих грибків, які розмножуються у вологому середовищі існування і знищують деревину. Коли будівельний матеріал для збереження накритий плівкою з поліетилену, особливо без доступу свіжого повітря, парниковий ефект найкраще сприяє утворенню цвілі і гниття дерева.

Грибок та інші мікроорганізми - небезпечні для дерев'яних будівель, так як з ними досить складно боротися. Бактерії, мікроорганізми або спори грибка здатні потрапити на дерев'яні елементи будинку повітряним шляхом, розмножуватися і утворювати колонії у сприятливому середовищі, руйнуючи дерев'яний будинок або іншу будівлю. Дуже небезпечний білий домовий гриб, зовні він здатний маскуватися під цвіль, і за один місяць зруйнувати міцний дубовий підлогу, товщиною більше 4 див. Довгий час позбутися від цього шкідника деревини не представлялося можливим, тому будинки, уражені білою будинковим грибом, просто спалювали.

Побачити пошкодження деревини нескладно: на її поверхні починають проступати темні плями, з'являється сіруватий наліт, вона починає «мокнути» і деформуватися. Гниль, як правило, стає помітна відразу, сліди шкоди від комах можуть з'явитися через один - два місяці, зазвичай це весняний або осінній період.

Антисептики, як спосіб ефективного захисту дерева

Спроби знайти ефективний захист для дерева, здатну зберегти будинок на довгі роки, захистити від руйнування зовнішніх природних факторів впливу, робилися неодноразово протягом досить довгого часу. Серед «народних» способів добре відомі такі заходи, як застосування розчину мідного купоросу або біхромату калію, інакше – простих і доступних реагентів. Але користі від їх застосування значно менше, ніж шкоди, їх захисний ефект дуже незначний. Більш того, купорос – це отруйна речовина, а біхромат калію – один із сильнодіючих окислювачів, який дуже небезпечний для людини. При обробці цими складами натурального дерева, воно сильно змінює колір, що не завжди виглядає красиво щодо зовнішнього вигляду дерев'яного будинку, а також становить небезпеку для домочадців. Ще два популярних «древніх» рецепту захисту – обробка деревини оліфою або фарбування олійною фарбою, - ці заходи і зовсім не дають ніякого антисептичного дії.

Основними засобами захисту будівлі від руйнування з боку навколишнього середовища служать різні види антисептиків. Їх виготовляють двома способами: на основі алкідних смол або на базі водних дисперсій з додаванням синтетичних полімерів. Наприклад, великим попитом у споживачів користується фінське антисептичний засіб – «Пинотекс» (Pinotex), до його складу входить поширене алкидное основу. А не так давно на російському ринку з'явився непоганий аналог – антисептик для дерева «Амулет», який проводиться компанією Feidal. Його біологічно активну захисне покриття може зберегти деревину у первісному вигляді на термін більше 30 років. Крім того, сучасні хімічні розробки, які використовуються в будівництві, дозволяють не тільки попередити руйнування дерев'яної споруди, але і вилікувати деревину. Препарат «Биокс-Універсал» компанії «Ловин» здатний позбавити від грибка й гнилі дерева, ще один вітчизняний антисептик - «Деревне лікар», крім високої біологічно активного захисту може вилікувати від білого будинкового гриба.

Технологія виконання антисептичної обробки

Антисептична обробка деревини для її захисту проводиться при будівництві дерев'яних будинків. Але буває так, що будинок побудований - а захист не використовувалася. Якщо дерево не була нанесена масляна фарба чи оліфа, то обробка антисептиком дасть хороший результат. Інакше розчин антисептика не зможе добре вбратися в деревний масив. Антисептиками можна обробляти всю дерев'яну будівлю цілком, так і окремі ділянки. Більший ефект буде від повного нанесення біологічного захисту на будівництво в цілому.

Деякий час тому захисну обробку дерев'яного будинку могли проводити тільки професіонали, сьогодні цей процес став доступним практично кожному. Для цього антисептичний склад наносять на поверхню деревини за допомогою будь-якого відповідного будівельного інструменту – розпилювача, валика або кисті. Можна занурювати матеріал до складу повністю, якщо це зручно і дерев'яні деталі мають невеликий розмір, але це не завжди зручно, так як немає можливості контролювати кількість діючої речовини, нанесеного на поверхню.

Основна частина антисептиків має відштовхуючим принципом дії щодо деревних шкідників, однак не здатна знищити їх повністю. Разом з тим, є спеціальні склади, які також здатні знищити комах-шкідників, в основному їх виготовляють на спиртовій основі. Спосіб обробки деревини, де завелися комахи, дещо інша, так як шкідники дуже глибоко проникають в масив дерева. Щоб позбавитися від них потрібно за допомогою шприца або піпетки закачати складу в льотні отвори комах, а також – обробити поверхню поруч з ними.

Тільки своєчасне та правильне використання антисептиків може послужити гарантією ефективного захисту дерев'яного будинку від руйнування на довгий термін.

Похожие статьи:

  1. Бани из оцилиндрованного бревна: скажите НЕТ возгоранию!
  2. Промислові джерела безперебійного живлення
  3. ​10 преимуществ бетона как строительного материала
  4. Кілька способів усунення недоліків кімнати за допомогою шпалер.
  5. Планирование строительства банного сооружения: общие моменты