Цегляна піч для лазні своїми руками


Хороша піч - серце будь-якої лазні і до її будівництва своїми руками або вибору в баню вже готової необхідно поставитися з особливою відповідальністю. За проектом залежно від матеріалу, кожна піч має низку переваг і недоліків. Так наприклад металева піч для лазні добре впишеться в дизайн невеликих лазень, компактна і дуже зручна в монтажі та експлуатації, довговічна, не вимагає посиленого фундаменту для своєї установки. Але в той же час створити справжню атмосферу російської лазні зможе тільки цегляна піч для лазні. Пар, що отримується з такої печі, насичений і не обпалює органи дихання, виділяється тепло - дуже м'яке і ідеально відповідне як для любителів, так і новачків. До того ж конструктивне виконання такої печі може бути будь і впишеться в кожен індивідуальний дизайн лазні.

Якщо Ви не працювали раніше зі звичайною цегляною кладкою печей, а тим більше банних, то самостійно краще не приступати до будівництва печі для лазні з цегли. Для цього доцільніше скористатися послугами досвідчених мулярів-пічників, про які можна дізнатися від сусідів з уже побудованими лазнями, хороших знайомих або спеціалізованих фірм.

 

Цегляна піч в баню може бути різних видів. Найпоширеніші - по білому, по сірому, по чорному і з металевою плитою. Печі, які топляться "по чорному" застосовувалися повсюдно в селах раніше. Вони не мають димоходу і безпосередньо прогрівають камені. Користуватися такою лазнею можна тільки після повного згоряння дров. Баня "по сірому" викладається вже з димоходом, але він проходить прямо через камені. Користуватися парній можна так само після повного згоряння дров, як і в попередньому виконанні лазні. Банні печі "по білому» не задимлюють приміщення, але прогрівають його значно довше. Камені укладаються на перегородку, теплом від якої вони і прогріваються. Конструкція печі з плитою дозволяє розташувати камені і бак для води практично усередині печі над самою топкою. У цьому випадку бак швидко прогрівається і довго тримає необхідну температуру.


В якості палива для цегляної печі в лазню можуть використовуватися дрова, вугілля, газ. Приклад газофіцірованой печі наведено на малюнку.

Цегла для роботи буде потрібно спеціальний вогнетривкий і класти його необхідно на глиняний розчин для печі. Одне з найпоширеніших варіантів - глиняний розчин з піском: 1: 1 або 1: 2. Вода додається в кількості приблизно 1/4 частину обсягу глини. Якщо використовується жирна глина, то потрібно більшу кількість піску, який повинен бути просееним і не містити сторонніх домішок. За добу до приготування розчину, глина замочується у воді 1: 1.

Основи будівництва та опис основних частин банної печі. На початку необхідно викласти підставу. Це потрібно для того, що б тепло не йшло в підлогу, а повністю прогрівало приміщення парної. Підстава споруджується на заздалегідь підготовлений фундамент під піч в лазню. Наступний етап - будуємо піддавали. Без нього не буде зворотної тяги і наша піч не загориться. Потім одну половину конструкції накриваємо колосниками, для того що б повітря надходило в топку, а дрова НЕ провалювалися вниз. Частину конструкції закладаємо цеглою стик у стик. Тепер основа нашої печі готово. Наступний етап - викладаємо топку. Топка повинна мати розмір перевищує розмір піддувала в два рази. Зверху топка накривається суцільною металевою плитою, на яку укладають природні камені, після чого топка переходить в димохід. Саме камені будуть прогріватися і при поливі їх водою, виділяти необхідний пар. Після будівництва нової цегляної печі для лазні, її необхідно топити два тижні "в суху", тобто одними дровами і тільки потім можна буде влаштувати банний день.

Похожие статьи:

  1. Вентиляция в бане своими руками
  2. Скамейки для бани своими руками
  3. Как построить баню своими руками
  4. Печь для сауны своими руками