Декоративна штукатурка

Технології дозволяють перетворити цей предмет у твір будівельного мистецтва, який з гідністю прикрашає стіни.

Цінителі незвичайних рішень для приміщень гідно оцінять всі представлені на ринку види декоративної штукатурки. Вона ділиться на структурну, фактурну й венеціанську.

Що входить до складу штукатурки

Структурна штукатурка є неоднорідною масою із зернистими включеннями в ідеї дрібних каменів, піску, кварцу, дерева та інших добавок. Вона робиться на основі з цементу й вапна або силікату калію.

У свою чергу за типом розчинення вона поділяється на штукатурку на водній основі або органічних розчинників. Для атмосфери будинку найбільш щадящим й підходящим стане водний розчин, оскільки він не володіє специфічним запахом.

Для нанесення структурної штукатурки не потрібно якихось особливих вишукувань в обробці поверхні, досить зробити її досить чистою і сухою. Нерівності будуть замасковані в процесі нанесення складу. До речі, він не вимагає розведення або змішування й продається у вигляді готової маси.

Фактурна штукатурка

Фактурна штукатурка мало чим відрізняється від структурної, вона надає поверхні цікаву рельєфну структуру. Така суміш може імітувати папір, дерево, камінь, залежно від техніки нанесення. Основний компонент такої маси - це вапняна мука плюс наповнювачі у вигляді кам'яної крихти або волокон.

Для того, щоб завдати фактурну штукатурку, потрібно зробити поверхню не тільки сухою й чистою, але й рівною, обробити грунтовкою і фарбою підкладкою. Наносити масу слід в 1-2 шари. Для складних малюнків чергується кілька шарів невеликої товщини. Зверху готову стіну можна покрити декоративною напівпрозорою фарбою.

"Венеціанською" називається спеціальна прозора штукатурка, яка імітує мармурову поверхню. У її складі водна емульсія, гашене вапно й мармурова мука. Така декоративна обробка дозволяє створити мармурову мозаїку.

Для нанесення маси стіна вирівнюється ідеально, покривається грунтовкою. Кожен з шарів перед наступним фарбуванням повинен бути ретельно висушений, вирівняний і відполірований наждачним папером. Останній шар покривається білим воском.

Оригінальним рішенням для дому може стати використання штукатурки "під старовину". На стінах це покриття виглядає постарілим, немов застарілим протягом довгого часу, шорстким.

Похожие статьи:

  1. Вибираємо шафу-купе
  2. Як вибрати панелі для кухні
  3. Як вибрати змішувач
  4. Які бувають спальники
  5. Відпочинок в Батумі