Особливості електромонтажних робіт в приватних будинках

Небезпечно забувати той факт, що для монтажу електропроводки всі жили в проводі повинні бути одножильними, адже розетки і вимикачі розраховані на монтаж жорсткого дроту. А перетин дроту має бути трижильним за даним стандартом. В проводі одна жила біла (фаза), інша синя (нуль), а третя жовто-зелена (земля).

Купить лапп кабель по выгодной цене вы сможете на сайте интернет магазина.

Перетин дроту для розетки повинно бути 2,5 мм, перетин дроту для освітлення - 1,5 мм, а для електроплити 4,0 мм. Важливо правильно вибрати марку проводу . Зазвичай використовують: NYM, ВВГ і ПУНП. Вибрати найбільш відповідний, адже кожна марка має як плюси, так і мінуси.

Характеристики та види кабелю

Кабель NYM - стандартний тип кабелю. Включає в себе однопроволочние жили з міді. Надійно ізолює. Кабель складається з декількох шарів: ПВХ, цільна оболонка з гуми, окрема жила з міді в ПВХ. Але у цього виду кабелю є і свої недоліки: провід не варто укладати в сирої бетон або займатися монтажем на відкритому повітрі. До того ж він досить дорогий в зв'язку з великим діаметром. Але якщо ви проводите електрику в квартирі то кабель NYM - кращий варіант.

Кабель ВВГ - кабель включає в себе одножильні жили з міді, має ізоляцію з ПВХ-пластика. Кабель добре ізольований. Крім загальної ПВХ, кожна жила складається в ПВХ. Цей провід можна використовувати практично скрізь, його можна класти як в приміщенні, так і на вулиці. Кабель з помірною ціною, яка відповідає хорошій якості, однак за якістю ізоляції він поступається NYM.

Кабель ПУНП - самий бюджетний варіант кабелю. Дуже простий і часто використовується в побутових потребах. Оснащений подвійною ізоляцією: загальна ПВХ і кожна окрема жила в ПВХ, проте ізоляцію набагато тонше ніж в двох інших варіантах, хоча вона досить надійна. Провід, виготовлений на Московському заводі якісніший, ніж аналогічні кабелю від іншого виробника.

монтаж електропроводів

На жаль, ми маємо можливість розглянути лише в загальних рисах процес монтажу електропроводки, так як процес цей в кожній квартирі суто індивідуальний. У квартиру електрика надходить через розподільний щит, який є загальним. У ньому знаходяться не тільки реєстратори і прилади обліку, але й прилади службовці для захисту споживачів енергії. Зазвичай такі щити розташовуються в ніші або просто на стіні. Найбільш зручним варіантом розташування лічильника електроенергії буде по близькості з входом в квартиру.

Зазвичай в багатоквартирних будинках електропроводка прихована під шаром штукатурки. Для цього в стіні створюється поглиблення до 2 см. Найчастіше шторба робиться зубилом молотком або спеціальною машинкою з абразивним кругом (болгарка). Розмітка для шторби обов'язкове. Ні в якому разі не нехтуйте цим.

Щоб пил не заважала роботі, слід трохи змочити стіну водою. Розмітку під провід краще робити з використанням рівня не тільки в вертикальному, а й в горизонтальному напрямку. Провід перед цим закріпіть алебастром, а штукатурку нанесіть в самому кінці. Так само існує ще кілька методів протягання дроту, наприклад, в спеціальному захисному рукаві або ж в трубах. Два останніх методу проводки кабелю більш затратно в матеріальному плані, до того ж більш трудомісткі. Але у них є великий плюс, в разі необхідності є можливість перетягнути дроти, не шкодячи штукатурці.

Похожие статьи:

  1. Особливості, переваги й недоліки квартири-студії
  2. Особливості лазні з оциліндрованих колод
  3. Особливості лазні з оциліндрованих колод
  4. Особенности строительства стен в бане из кирпича