Укладка паркетной доски

З визначенням паркетної дошки постійно відбуваються метаморфози. Якщо раніше при описі різних підлогових покриттів, пов'язаних з паркетом, паркетною дошкою називали поздовжню дошку з наклеєними на ній плашками паркету, то тепер паркетної дошкою називають виросла до розмірів дошки паркетну плашку.

 Если вы увлекаетесь или изучаете биологию то вам полезно будет знать что такое энергетический обмен клетки . Подробное описание вы сможете найти на нашем сайте, а так же много других интересных статей.


Особливості сучасної паркетної дошки
Паркетна дошка товщі дошки ламінату і складається з декількох шарів. Сучасна паркетна дошка - це тришарова система, склеєна і спресована під високим тиском. Зовнішній шар виконують з пластин цінних порід деревини, середній шар - з деревини сосни або ялини, а нижній шар з шпони (або фанери). Напрямок волокон у шарах перпендикулярне - у зовнішнього шару волокна розташовуються уздовж дошки, у середнього - поперек дошки, і у нижнього знову уздовж дошки. Таке розташування волокон у шарах і забезпечує найбільшу міцність і стабільність розмірів паркетної дошки.

Зовнішній шар найчастіше захищають акриловим або поліуретановим покриттям, що значно збільшує такий важливий показник, як зносостійкість.

Але, звичайно, не все так просто. Завжди є маленькі (і великі) виробничі тонкощі. Наприклад, розпилювання дощок на частини - адже на місці розпилу немає замків. Тому отпиленную частину дошки треба укладати розпилом до стіни, а замком до сусідньої дошці.

Між паркетною дошкою і ламінатом, а якщо подивитися ще глибше, то і між паркетною дошкою та класичних паркетом є багато спільного. Наприклад, ці великі і довгі паркетні плашки (а тепер паркетні дошки) з'єднуються між собою так само, як дошки ламінату з бесклеевой системою замикання.

Але, звичайно, не все так просто. Завжди є маленькі (і великі) виробничі тонкощі. Наприклад, розпилювання дощок на частини - адже на місці розпилу немає замків. Тому отпиленную частину дошки треба укладати розпилом до стіни, а замком до сусідньої дошці.

Замки стиків паркетної дошки
Замки для з'єднання стиків у паркетної дошки конструктивно виконують так само, як і у ламінату, тобто існують замкові системи, що вимагають з'єднання під кутом, і є системи типу «snap-snap», замыкаемые сдвиганием в одній площині.

Різні фірми використовують різні системи замків, причому замки у фірм невзаємозамінні і зібрати підлогове покриття з дощок різних фірм не вдасться. При цьому замки на торцях паркетної дошки та на довгих бічних сторонах різні. На рис. 6.3 на спилі дошки добре видно конструкція поздовжніх замків, замкнених з'єднанням під кутом.

Як бачите, це дуже схоже на замикання замку на дошках ламінату.

Поперечні замки (як і у ламінату) виконуються дещо по-іншому, хоча принцип з'єднання під кутом або в одній площині, як правило, витримується. Для замикання стику особливих зусиль не потрібно, але необхідна акуратність при додатку одного краю дошки (замку) до іншої дошці (до відповідної частини іншого замку).

Похожие статьи:

  1. Гойдалка своїми руками
  2. Що таке планкет з дерева
  3. Утеплення скатного даху.
  4. Укладання керамічної плитки
  5. Будинок з піноблоків