ЯК ВИБРАТИ КРОСІВКИ ДЛЯ БІГУ

Через незліченну кількість кросівок у спортивних магазинах може бути досить складно зупинитися на чомусь одному. Більшість пар здаються зручними під час примірки, але це зовсім не означає, що біг у них не перетвориться для вас на болісне випробування. Для того, щоб це не сталося, потрібно орієнтуватися не стільки на їхнє забарвлення та логотипи, скільки на свій стиль бігу.

Хорошим выбором будут кроссовки Asics, они надежны и практичны в использовании.

Так само, як можна знайти відповідні кросівки для будь-якого спортсмена, існують свої ідеальні кросівки і для кожного виду стопи. Щоб полегшити собі пошук кросівок для бігу, слідуйте нашому гайду, який допоможе вам розібратися, до якого типу бігунів ви ставитеся, який вид спортивного взуття підходить саме вам, і яких помилок варто уникати при виборі нової пари.

Види стоп

Більшість брендів ділить свої бігові кросівки на три категорії, кожна з яких відповідає конкретним потребам певного типу бігунів, залежно від пронації. Пронація - це спосіб постановки стопи під час руху по відношенню до центральної осі тіла, від якого залежить положення гомілковостопного суглоба.

Для того, щоб кросівки стали для вас не просто взуттям, а справжнім помічником під час бігу, насамперед потрібно розуміти, до якого типу бігунів ви належите. Існує багато різних тестів, які допомагають це визначити, але найпростіший - так званий "мокрий" тест. Для цього потрібно намочити ноги та стати на папір або іншу плоску поверхню. Залишений вами слід є індикатором сили природної амортизації, що допомагає пом'якшувати ударне навантаження. Порівняйте відбиток із малюнками, наведеними нижче.

Нейтральна пронація

Нейтральна пронація зустрічається приблизно у 20-30% бігунів. При такому зведенні стоп, який вважається «нормальним», ударне навантаження розподіляється оптимально з достатньою природною амортизацією.

Гіперпронація

Такий відбиток виглядає як уся поверхня підошви. У бігунів з гіперпронацією склепіння стопи дуже сильно завалюється всередину, практично не поглинаючи ударну силу, що збільшує навантаження на суглоби.

Гіпопронація

Так виглядає слід, який говорить про гіпопронацію (супінацію). Стопи бігунів з недостатньою пронацією завалюються назовні і мало прогинаються всередину. Через це вони практично не забезпечують амортизацію під час бігу, збільшуючи навантаження на гомілку та зовнішню частину стопи.

Види бігових кросівок

Другий крок при виборі ідеальних кросівок - розібратися у їхніх видах. Спочатку виділимо типи кросівок залежно від пронації стопи.

Похожие статьи:

  1. ЯК ВИБРАТИ МЕБЛІ ДЛЯ ВАННОЇ?
  2. Подать заявление на визу в ОАЭ
  3. ​Надувний диван-лежак Ламзак
  4. ​ІСТОРІЯ ГРУЗИНСЬКОГО ВИНА
  5. Всё о правильном банном венике