Протезування зубів. Які зубні протези краще

Для 80% клієнтів стоматологічних клінік протезування являє собою складний процес, в ході якого вони змушені приймати рішення в питаннях, що виходять за рамки компетенції. Добре, коли на допомогу пацієнтові приходить фахівець, здатний дати професійну консультацію, доступною мовою роз'яснити переваги і недоліки тих чи інших ортопедичних конструкцій, різноманітність яких досить велике.

Які протези краще вибрати в тому випадку, коли відсутня тільки один зуб або має місце повна Аден? Використовувати знімну або незнімну конструкцію? Посмішка пацієнта, зовнішність, відновлення жувальної функції і дикція безпосередньо залежать від того, які саме зубні протези будуть встановлені. Давайте розберемося в цьому складному питанні.

К Вашим услугам профессиональное и безопасное зубопротезирование спб для красоты и здоровья Вашей улыбки по самой выгодной и демократичной цене, без накруток и переплат.

ЯКІ ПРОТЕЗИ КРАЩЕ: знімні або незнімні?

Всі ортопедичні конструкції умовно діляться на дві групи:

Знімні конструкції передбачають самостійне витяг з ротової порожнини без допомоги стоматолога.

Конструкції незнімного типу не передбачають вилучення до тих пір, поки не виникне необхідність їх заміни. Але вартість перевищує знімні протези, оскільки міцність і якість використовуваних матеріалів в незнімних конструкціях вище.

Не менш важливим фактором є необхідність обточування зубів під час установки того або іншого протеза. Як правило, стоматологи вдаються до процедури обточування здорового зуба без гострої на те необхідності, однак, в тому випадку, коли мова йде про повну його відсутність, проводиться установка імплантів, на яких в подальшому фіксується коронка.

ПЕРЕВАГИ І НЕДОЛІКИ незнімних протезів

Сьогодні пацієнтам стоматологічних клінік доступні чотири види незнімних протезів:

люмініри (порцелянові накладки або вініри) - застосовуються при незначних пошкодженнях зубної емалі;

зубні коронки - за зовнішнім виглядом вони повністю копіюють зуб і виступають як насадки на власні зуби пацієнта і на імпланти;

зубні протези у вигляді моста;

імплантати - як правило використовуються в разі повної відсутності зуба. При установці імплантатів коріння зуба замінюють штифти з цирконію і титану, коронки же виготовляються з металу, кераміки або металокераміки.

Кожна різновид зубного протеза має переваги і недоліки. Крім того, вартість того чи іншого виду протезування розрізняються і залежить від типу конструкції і застосовуваного матеріалу. Розглянемо кожен з них детальніше.

Люмініри, вініри і НАКЛАДКИ

Використовуються при Мікропротезування у випадках виникнення сколів і незначних пошкоджень зубної емалі. Нерідко винирами і Люмініри з фарфору та кераміки замінюють пломбувальний матеріал. Такий вид протеза фіксується лише на видимій стороні зуба, в той час як задня його частина залишається вільною.

переваги:

при відповідному догляді, колір протеза залишається незмінним протягом довгого часу;

довговічні і термін експлуатації десятки років;

зовні не відрізняється від справжнього зуба.

недоліки:

схильні до пошкоджень і поломок;

при наявності об'ємних ділянок, пошкоджених карієсом, монтаж даних протезів неможливий.

КОРОНКИ

Даний вид протезування використовується вже багато років і є найпростішим і недорогим. Сьогодні коронки з металу практично не застосовуються, а якщо і використовуються, то при роботі з далекими зубами. Найбільш популярні коронки з металокераміки, що представляють собою «золоту середину» в даному виді протезування. Металокерамічні коронки виглядають набагато естетичніше в порівнянні з металевими і в той же час володіють великим запасом міцності, ніж керамічні.

Перевагами такого протезування є естетичний зовнішній вигляд і надійність металокерамічних конструкцій. А недоліки пов'язані виключно з використовуваним при протезуванні матеріалом: метал неестетичний, кераміка ненадійна, а металокераміка відрізняється товщиною шару.

Протези мостовидного типу є ідеальним рішенням при відсутності одного або декількох, що слідують один за одним, зубів. Спосіб кріплення таких протезів безпосередньо залежить від стану зубного ряду і може грунтуватися як на натуральних зубах, так і на основі імплантів, в деяких випадках включаючи в себе клеїть.

Серед переваг мостовидного протезування виділяють: надійність фіксації конструкції, стійкість до харчових барвників, що зберігає первісний відтінок зубного протеза протягом довгих років, а також міцність і стійкість до грубої їжі.

З недоліків в першу чергу слід відзначити тривалість процесу установки конструкції і необхідність обточування здорових зубів.

Імпланти є найбільш довговічні і надійні конструкції, при цьому їх установка відрізняється високою вартістю і не завжди є можливою в силу великої кількості протипоказань.

Похожие статьи:

  1. Почему баня должна быть бревенчатая
  2. Укладання керамічної плитки
  3. Фарбування спальні, кольори й відтінки