Протезування зубів. Які зубні протези краще
Для 80% клієнтів стоматологічних клінік протезування являє собою складний процес, в ході якого вони змушені приймати рішення в питаннях, що виходять за рамки компетенції. Добре, коли на допомогу пацієнтові приходить фахівець, здатний дати професійну консультацію, доступною мовою роз'яснити переваги і недоліки тих чи інших ортопедичних конструкцій, різноманітність яких досить велике.
Які протези краще вибрати в тому випадку, коли відсутня тільки один зуб або має місце повна Аден? Використовувати знімну або незнімну конструкцію? Посмішка пацієнта, зовнішність, відновлення жувальної функції і дикція безпосередньо залежать від того, які саме зубні протези будуть встановлені. Давайте розберемося в цьому складному питанні.
К Вашим услугам профессиональное и безопасное зубопротезирование спб для красоты и здоровья Вашей улыбки по самой выгодной и демократичной цене, без накруток и переплат.
ЯКІ ПРОТЕЗИ КРАЩЕ: знімні або незнімні?
Всі ортопедичні конструкції умовно діляться на дві групи:
Знімні конструкції передбачають самостійне витяг з ротової порожнини без допомоги стоматолога.
Конструкції незнімного типу не передбачають вилучення до тих пір, поки не виникне необхідність їх заміни. Але вартість перевищує знімні протези, оскільки міцність і якість використовуваних матеріалів в незнімних конструкціях вище.
Не менш важливим фактором є необхідність обточування зубів під час установки того або іншого протеза. Як правило, стоматологи вдаються до процедури обточування здорового зуба без гострої на те необхідності, однак, в тому випадку, коли мова йде про повну його відсутність, проводиться установка імплантів, на яких в подальшому фіксується коронка.
ПЕРЕВАГИ І НЕДОЛІКИ незнімних протезів
Сьогодні пацієнтам стоматологічних клінік доступні чотири види незнімних протезів:
люмініри (порцелянові накладки або вініри) - застосовуються при незначних пошкодженнях зубної емалі;
зубні коронки - за зовнішнім виглядом вони повністю копіюють зуб і виступають як насадки на власні зуби пацієнта і на імпланти;
зубні протези у вигляді моста;
імплантати - як правило використовуються в разі повної відсутності зуба. При установці імплантатів коріння зуба замінюють штифти з цирконію і титану, коронки же виготовляються з металу, кераміки або металокераміки.
Кожна різновид зубного протеза має переваги і недоліки. Крім того, вартість того чи іншого виду протезування розрізняються і залежить від типу конструкції і застосовуваного матеріалу. Розглянемо кожен з них детальніше.
Люмініри, вініри і НАКЛАДКИ
Використовуються при Мікропротезування у випадках виникнення сколів і незначних пошкоджень зубної емалі. Нерідко винирами і Люмініри з фарфору та кераміки замінюють пломбувальний матеріал. Такий вид протеза фіксується лише на видимій стороні зуба, в той час як задня його частина залишається вільною.
переваги:
при відповідному догляді, колір протеза залишається незмінним протягом довгого часу;
довговічні і термін експлуатації десятки років;
зовні не відрізняється від справжнього зуба.
недоліки:
схильні до пошкоджень і поломок;
при наявності об'ємних ділянок, пошкоджених карієсом, монтаж даних протезів неможливий.
КОРОНКИ
Даний вид протезування використовується вже багато років і є найпростішим і недорогим. Сьогодні коронки з металу практично не застосовуються, а якщо і використовуються, то при роботі з далекими зубами. Найбільш популярні коронки з металокераміки, що представляють собою «золоту середину» в даному виді протезування. Металокерамічні коронки виглядають набагато естетичніше в порівнянні з металевими і в той же час володіють великим запасом міцності, ніж керамічні.
Перевагами такого протезування є естетичний зовнішній вигляд і надійність металокерамічних конструкцій. А недоліки пов'язані виключно з використовуваним при протезуванні матеріалом: метал неестетичний, кераміка ненадійна, а металокераміка відрізняється товщиною шару.
Протези мостовидного типу є ідеальним рішенням при відсутності одного або декількох, що слідують один за одним, зубів. Спосіб кріплення таких протезів безпосередньо залежить від стану зубного ряду і може грунтуватися як на натуральних зубах, так і на основі імплантів, в деяких випадках включаючи в себе клеїть.
Серед переваг мостовидного протезування виділяють: надійність фіксації конструкції, стійкість до харчових барвників, що зберігає первісний відтінок зубного протеза протягом довгих років, а також міцність і стійкість до грубої їжі.
З недоліків в першу чергу слід відзначити тривалість процесу установки конструкції і необхідність обточування здорових зубів.
Імпланти є найбільш довговічні і надійні конструкції, при цьому їх установка відрізняється високою вартістю і не завжди є можливою в силу великої кількості протипоказань.
Похожие статьи: