Виды печей для бани

Піч - це, безумовно, основний компонент будь-якої лазні, адже домогтися потрібної температури в парильні без її використання неможливо. Для обігріву всього приміщення може бути використаний і камін, однак для парилки може бути застосована тільки піч. На сучасному етапі зустрічаються печі, які можуть мати різну конструкцію, виробляються самостійно або промисловим шляхом, однак основним чинником, який впливає на основні властивості конструкції, є тип матеріалу, з якого вона виготовлена.

Баня очень полезна для вашего здоровья, поэтому у нас вы можете купить печи сауны по выгодной цене, у нас большой выбор и отличное качество.


Якщо говорити про конструкціях, виготовлених самостійно, то це найчастіше печі з цегли. Вони виготовляються з особливого шамотної цегли, який характеризується підвищеною стійкістю до впливу підвищених температур і вологи. Варто зазначити, що такий виріб є досить складним з технологічної точки зору, тому для його викладення потрібно обов'язково звернутися до фахівця для того, щоб уникнути помилок при викладенні. Також варто відзначити, що цегляна піч вимагає встановлення фундаменту, що потрібно передбачити ще на етапі проектування лазні.

Якщо ж говорити про промисловому виробництві, то цим методом найчастіше виробляються металеві печі, а точніше - чавунні. До їх достоїнств варто віднести підвищену міцність і жароміцність і тривалий термін служби, а також те, що вони, у порівнянні з цегляними, нагріваються значно швидше - приблизно 30-50 хвилин цілком достатньо, щоб прогріти простір парної до бажаної температури.

Види печей для лазні

Також печі можуть відрізнятися за типом використовуваного для роботи ресурсу. За цим критерієм вирізняють дров'яні, газові, електричні та комбіновані моделі (працюють на дровах та на газу).

Найбільш поширеними і традиційними серед всіх цих видів є дров'яні, які можуть працювати як на дровах, так і на вугіллі. Їх істотним недоліком є те, що для підтримки комфортної температури в них доведеться постійно підкидати дрова або вугілля. Однак лише при використанні такої моделі можна буде досягти найбільш комфортних умов прийому банних процедур.

Якщо говорити про електричних печах, то вони обзавелися популярністю, в першу чергу, за практичність і зручність використання. Порівняно з дров'яними вони швидше нагріваються і більш економічні, а також у процесі їх роботи не утворюється сажі та кіптяви. Зважаючи на відсутність відкритого полум'я ризик задихнутися чадним газом зводиться до мінімуму, а сама піч займає значно менше місця, так як вона не вимагає підключення до димоходу.

Газові печі на сучасному етапі не набули широкої популярності, так як споживачі насторожено ставляться до використання газових приладів у лазні. Однак, як стверджують виробники, такі прилади повністю безпечні. До переваг газових моделей слід віднести високу швидкість нагріву і компактний розмір.

Якщо говорити про комбінованих печах, то вони є чи не найбільш практичними, так як топити їх можна за допомогою дров, вугілля або скрапленого газу. Проте їх вартість досить висока, і високою популярністю серед споживачів вони не користуються.

Як бачимо, на ринку представлено досить багато різновидів печей для лазні, тому вибрати серед них той, що споживачеві підходить найкраще, труднощів не складе.

Похожие статьи:

  1. Шпалери для кухні
  2. Поклейка шпалер
  3. Виды дверей для бани и сауны
  4. Відпочинок в Батумі