Декілька порад щодо поклейки шпалер

Уже більше п'яти століть пройшло як люди почали використовувати шпалери при облаштуванні свого житла. Цей елемент декору здатний візуально розширити, витягнути, затемнити або освіжити відвідування і створити атмосферу затишку і краси. Є кілька простих правил наклеювання шпалер, які стануть в нагоді тим, хто вперше самостійно вирішив зробити ремонт своєї кімнати.

В настоящее время очень актуальными являются вопросы, касающиеся услуг, предоставляемых коммунальными хозяйствами. Поэтому все ПРО ЖЕК и других услугах в Киеве можно найти на информационном портале «PROJEKT».

Для початку, потрібно визначити розмір кімнати, щоб порахувати, скільки рулонів знадобитися для роботи, заміряємо ширину стін і висоту. Множимо показники і отримуємо кількість метрів шпалер необхідних для покупки. Якщо в стінах є додаткові виїмки, розраховується запас шпалер.

Тепер необхідно визначитися з текстурою і малюнком. Шпалери можуть бути вініловими (миючі), паперовими, текстильними, флізеліновимі, рідкими і т. д. Малюнок же вибирається з переваг господарів. Нюанс лише в тому, що вертикальний малюнок візуально витягує, а горизонтальний робить кімнату ширше. Вибір сухих (клей купується окремо) або ж шпалер з уже нанесеним клеєм (видаляється другий шар паперу з обороту) впливає на швидкість закінчення ремонту.

Перед наклеюванням шпалер бажано зняти всі вимикачі й розетки. Заклеюються ізоляційною стрічкою всі вікна. Для запобігання серйозних наслідків - відключають електрику в даному приміщенні або квартирі. Клеючи шпалери таким чином, вдається домогтися більш акуратного вигляду.

Не потрібно забувати і про те, що старі шпалери необхідно зняти і ретельно відчистити стіну від залишків паперу, клею та іншого. Якщо в стіні є відколи, шорсткості або тріщини, то вирівнюють поверхню шпаклівкою або спеціальною пастою і залишають до повного висихання.

Зазвичай клеїти шпалери починають від стіни з дверним прорізом, зверху вниз, розгладжуючи всі бульбашки повітря і помятости. Якщо шпалери зі складним малюнком, уважно зістиковують відрізки і відстань між ними. Добре використовувати валик для розгладження шпалер, але не тиснути на нього занадто. При роботі з клеєм витираємо все надлишки чистою ганчіркою. Після закінчення, рекомендується протерти всі стіни вологою або сухою (в залежності від виду шпалер) тканиною і залишаємо висихати.

Поклейка шпалер - це цікавий, але трудомісткий процес, з яким можна спробувати впоратися самостійно або ж довірити його фахівцям.

Похожие статьи:

  1. Вибір підлоги для передпокою
  2. Корисні поради щодо якісного ремонту
  3. Внимание при выборе камней для бани
  4. Сучасний стиль в дизайні спальні
  5. Источники бесперебойного питания