Сауна своими руками на даче

Баню часто називають суто російським винаходом. Причиною тому є величезна популярність подібних конструкцій на території нашої держави. Тим не менш, до цих пір важко сказати, хто і коли придумав таке пристосування, оздоровляюче тіло і дух.

  Купить диван в Киеве не дорого вы можете в интернет магазине зайдя на наш сайт : e-matras.ua/mebli/divanu-kreslo.html , у нас огромный выбор диван по низким ценам.


Деякі дослідники стверджують, що лазню єгиптяни винайшли. Всім відомо, що ця нація особливо вимогливо ставилася до чистоти свого тіла. Баня для єгиптян вважалася справжньою святинею. Так чи інакше, людство давно готова сказати слова подяки винахіднику. Адже парні різного типу сьогодні завоювали популярність у всьому світі. Особливим типом лазні називають сауну, яка відрізняється підвищеною температурою і сухим повітрям. Таку конструкцію, як і баню, цілком реально виготовити власними силами. Сауна може знаходитися як всередині будинку, так і в окремій споруді на території ділянки. Як будується сауна своїми руками на дачі? Спробуємо розібратися.

Проектування сауни своїми руками на дачі

Проектування сауни
Проектування сауни - перший і важливий етап будівництва. Проекти Ви можете знайти в інтернеті або запитати на нашому форумі. Пам'ятайте, що від проекту залежить дуже багато.

На першому етапі потрібно обзавестися чітким проектом парної. Проектування вимагає максимум відповідальності, адже тут враховуються навіть найдрібніші нюанси. Завдяки заготовленої схемі ви зможете чітко розуміти, як буде виглядати будова на заключному етапі. Крім того, проект допоможе підібрати оптимальне місце розташування конструкції відповідно до її типорозмірів. Якщо звести сауну можна своїми силами, то за розробкою креслення краще звернутися до професіонала, який в процесі роботи не допустить помилок.

Розміри сауни вибираються виходячи з площі дачної ділянки і кількості людей, які будуть одночасно в ній відпочивати. Також важливо враховувати основні заходи безпеки. Наприклад, сауну краще розмістити на протилежній стороні території щодо основного будинку. Простежте за тим, щоб ваша парна не стояла дуже близько до сауні сусідів. Будівництво лазні на березі водойми вважається дуже практичним і цікавим рішенням.

Матеріали для сауни

Матеріали для сауни
Намагайтеся вибрати максимально якісні матеріали, адже Ви будуєте для себе і на довгий період часу. До того ж, неякісні матеріали можуть нашкодити і Вам і Вашій сауні.

Щоб сауна своїми руками на дачі служила якісно і максимально довго, необхідно грамотно підібрати будматеріал. Якщо у вас обмежений бюджет, але без парної ніяк не обійтися, можна скористатися цеглою або блоками. Сауна, виготовлена з таких матеріалів, має свої плюси, але також має і неприємними недоліками. Будова простіше в обслуговуванні, догляді, має тривалий термін служби, але погано тримає тепло і не створює потрібної атмосфери всередині. Тому справжня сауна виготовляється з зрубу або дерева, тобто з натуральних матеріалів. Деревина відрізняється практичністю і екологічною чистотою. У дерев'яній сауні пахне по-особливому - приміщення повно ароматів деревної смоли, що позитивно впливає на дихальні шляхи.

Така сауна своїми руками на дачі стане не просто задоволенням, вона чудово доповнить дачну ділянку і зможе істотно поліпшити здоров'я кожного члена вашої родини!

План зведення сауни своїми руками на дачі

Щоб процес відбувався поетапно, і ви рухалися у правильному напрямку, обов'язково складайте план робіт. Зазвичай будівництво сауни складається з таких етапів, як: створення фундаменту, зведення стін, міжповерхових перекриттів (якщо будівля багатоповерхова), установка покрівлі, утеплення підлоги та стін, монтаж печі, дверей, вікон, настилів підлоги, внутрішня і зовнішня обробка, підбір інтер'єру.

Слідуючи цим планом, всі роботи будуть виконуватися акуратно і швидко.

Похожие статьи:

  1. Парилка своими руками.
  2. Сауна своими руками
  3. Каркасний басейн на дачі
  4. Надувні басейни для дачі
  5. Сруб бани своими руками