Яким має бути фундамент

Що таке фундамент відомо всім, саме фундамент вирішує, як добре в майбутньому стоятиме будинок. Якщо основа буде хисткою, ненадійною, то будова з часом розпадеться, як картковий будиночок. Як уникнути подібної долі? Дуже просто - потрібно спочатку будувати фундамент правильно.

В настоящее время самым современным строительным стеновым материалом является газобетон, который применяется для строительства жилых, промышленных и хозяйственных зданий. Сегодня заказать и купить газобетон наивысшего качества по очень привлекательным ценам от известных производителей предлагает компания "Торговый дом "ВТМ".

У чому хитрість закладки фундаменту.

Фундамент нижня складова частина будинку, яка постійно контактує з несприятливим середовищем (вода, сирість, морози). Відповідно підбору матеріалів слід приділити підвищену увагу. Навіть наймання робітників не так важливе, як матеріал фундаменту.

Існує багато різновидів фундаменту, до базових і досить дешевим можна віднести зведення стрічкового фундаменту, на ньому зводяться порівняно важкі будови. Для нього характерний поперечний переріз, що пролягає по всьому периметру. Але такий тип фундаменту не застосовуємо в тих місцях, де грунт значно промерзає більш ніж на пару метрів у глибину.

Отже, найважливіша вимога при закладці фундаменту - точність.

Перш ніж приступати до будівельних робіт чого-небудь, потрібно отримати проектну документацію майбутньої будівлі. Де будуть враховані всі потрібні фактори (тип грунту, сейсмічна активність даного району, кількість опадів). Крім цього, в плані має бути чіткий розрахунок щодо глибини, висоти й габаритів будови. Якщо глибина й висота фундаменту залежать від породи грунту, то з шириною, справа йде набагато цікавіша. Треба скористатися формулою. Маса будівлі, розділена на коефіцієнт грунту дорівнює площі підстави.

Виходячи з вищеописаних даних, готують територію. Першим ділом розчищується та вирівнюється майданчик для будівництва. Тут слід пам'ятати, чим ближче до ідеальних умов початкова підготовка, тим точніше результат.

Детальніше про матеріали.

Для різного типу грунту використовують різні матеріали. На умовно сухому грунті зводять фундамент з крупнозернистого піску, на вологих - переважніше щебеневий і цегляний фундамент. А ось на грунтах, які насичені водою, будують тільки бетонні або залізобетонні конструкції.

При використанні будь-якого з перерахованих вище матеріалів не можна обійтися без таких компонентів:

• Бетон, має бути дуже якісний (Марка від 400 і вище);

• Пісок, найкраще підійде річковий, він найдрібніший;

• Вода;

• Гравій або щебінь

• Арматура;

• Дошки для опалубки.

У висновку треба додати, що важливо врахувати не тільки постійні навантаження будівлі, але й перемінні фактори або як їх ще називають - динамічні. До цієї категорії відносяться всі фактори, які впливають на підставу за рахунок зовнішніх факторів, таких як залізниця або автомагістраль. Не можна нехтувати цими даними - від них теж залежить стійкість майбутнього будинку.

Всі роботи, які пов'язані з будівництвом фундаменту, краще залишити майстрам, у них є досвід і знання, адже на кривому фундаменті, нереально побудувати добротний будинок.

Похожие статьи:

  1. Гідроізоляція фундаменту
  2. Як вибрати змішувач
  3. Ходова частину автомобіля