Якось будівельники накривали дах

Був у мене улюблений 50-ти метровий подовжувач перетином 0.5 мм2. Зручна річ: легкий, компактний, включити лампочку, паяльник, малопотужну дриль. Особливо для робіт на високих сходах або даху - дуже зручно. Користувався я їм, напевно, вже років 8.

Якось на одному об'єкті, будівельники накривали дах і попросили скористатися моїм легким і довгим подовжувачем, щоб включати дриль. Я вже збирався додому і залишив їм подовжувач для роботи, оскільки вони поспішали і збиралися працювати до сутінків.

   

Сегодня многие пользователи стремятся изучить цифробум отзывы, мнения для того, чтобы грамотно сделать покупку и остаться довольными.


На наступний ранок я знаходжу свій подовжувач розплавленим, розірваним на шматки, вціліла тільки вилка і розетковий блок. З'ясувалося, що будівельники, судячи з усього далекі від електрики люди, через подовжувач підключили саморобну електроплитку (так званий «козлик») потужністю так на 3-4 кВт.

Чому так вийшло? Опір провідника залежить від перетину. Чим менше перетин, тим більше опір. При підключенні навантаження великої потужності, через провідник протікає великий струм. Перебіг великого струму через великий опір викликає сильне нагрівання.

У нашому випадку потужність електроплитки виявилася вищою, ніж гранично допустима для цього подовжувача. Це і призвело до його обвуглювання і руйнування.

На наступний день у мене був вже новий подовжувач!

Похожие статьи:

  1. Якщо потрібен економ варіант лазні
  2. Подать заявление на визу в ОАЭ
  3. Всё о правильном банном венике